Gayemiz, dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak

Kategori: - - 06:45

toki başkanı turan

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (​TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmayı amaçladıklarını belirterek, projelerde Anadolu’nun her tarafında insanları kira öder gibi ev sahibi yapacaklarını söyledi.

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum’a gelen Turan, Aziziye Belediyesi tarafından, Ilıca semtinde 52 dönümlük alanda ihalesi yapılan 380 konut, 114 iş yeri ve 800 kişilik caminin yapılacağı proje alanını gezdi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Turan, Aziziye Belediyesi’ne geçerek, Başkan Muhammed Cevdet Orhan ile bir süre görüştü. Burada, mahalle muhtarları ve esnafla da görüşen Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekiple birlikte Anadolu turuna geldiklerini söyledi.

Kentteki şantiyeleri ve diğer projeleri gezdiklerini ifade eden Turan, “Ilıca’da şu anda yapılan kentsel dönüşüm var. Şantiye kuruldu, inşallah inşaat başlıyor. Ilıca’nın ufkunu değiştirecek, kimliğini değiştirecek ciddi bir proje. Üzerinde bazı sorunlar, esnafımızın da beklentileri vardı, onu da belediye başkanımızla görüştük. Esnafımızın da beklentilerini karşılayacak” diye konuştu.

Erzurum Büyükşehir Belediyesince, Abdurrahman Gazi Mahallesi’ndeki Mal Meydanı’nda yapılacak konutların da ihalesini yaptıklarının altını çizen Turan, bu yazın kaba inşaatları bitireceklerini, aynı yerin ikinci etap ihalesinin de yapılması için talimat verdiğini vurguladı.
Turan, Erzurum’da yazın bin 500, iki bine yakın konutun inşaatını başlatacaklarının altını çizerek, şunları kaydetti:

“Bizim kuruluş gayemiz, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak. Biz, dün Gaziantep’te bin 154 konutu satışa çıkardık. 8 bin 300 lira peşin, 341 lira ila 455 arası taksitle ve taksitler de eve taşındıktan sonra ödeme kaydıyla 2+1 daire sahibi yapıyoruz. Bu, sosyal devlet hariç kimsenin yapabileceği bir iş değildir. Bu sadece Gaziantep’e mahsus bir şey de değil. Antep’i açıkladık, peşinden bu hafta Osmaniye’deki satışımızı koyuyoruz. Dün karar verdik, Bilecik Bozüyük’de 700 küsur konutumuzu veriyoruz. Peşinden bu projeler geliyor. Anadolu’nun her tarafında inşallah Siirt’te, Muş’ta, Çankırı’da, Sivas’ta bu projeler artarak devam edecek. İnsanları kira öder gibi ev sahibi yapmak idealiyle çalışıyoruz. Anadolu’da bu çalışmalar devam edecek.”

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın