Fuzul’dan Başakşehir’e Dev Proje

Kategori: - - 12:56

20 yıldır Başakşehir merkezli projeleriyle öne çıkan Fuzul Grup, sektörün önde gelen firmalarından Seha Yapı’nın yanı sıra yabancı sermayedarlı Alzamil Gayrimenkul ve Adese tarafından oluşturulan ortak girişimle Başakşehir’in merkezinde yer alan 115 bin metrekarelik arsa üzerinde proje geliştirecek.

Hasılat paylaşımı yöntemiyle geliştirilecek olan karma proje etap etap hayat bulacak. 2016’ın bahar aylarında temeli atılması planlanan projenin teknik çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak. 375 milyon 120 bin lira bedelle kazanılan arsa üzerinde bölgedeki en büyük projeye imza atmaya hazırlanan ortaklar, Suudi Arabistan merkezli Alzamil Gayrimenkul aracılığı ile de yabancı yatırımcıların ilgi odağı olacak bir konsept geliştirmeyi planlıyor. Başakşehir’in merkezi lokasyonunda yer alan arazi, basında yer alan bilgilerin aksine şu anda Fuzul Grup tarafından inşa edilen ve yüzde 50’si kısa sürede sahiplerini bulan VADİYAKA konutlarının tam karşısında konumlanıyor.

Toplamda 1 milyarlık yatırım bütçesiyle hayat bulması beklenen projede her gelir grubu için ayrı konseptte blok ve dairelerle, ticari ünitelerin inşa edilmesi planlanıyor. Projenin detaylarıyla ilgili resmi açıklamanın aralık ayında Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Akbal tarafından yapılması bekleniyor.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın