Finans Merkezi iptal!

Kategori: - - 12:06

Ataşehir Finans Merkezi

İstanbul Finans Merkezi kapsamındaki rekreasyon alanı ihalesi yeniden yapılmak üzere iptal edildi

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamındaki rekreasyon alanı ihalesi, ihalede geçerli tek teklifi kalması nedeniyle, ileri bir tarihte yeniden yapılmak üzere iptal edildi.

Pay sahibi kurumlar ve TOKİ adına Emlak Konut GYO’nun yürüttüğü ve 31 Ağustos’ta ilk oturumu yapılan “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesinde en iyi teklifi 1.15 milyar lirayla GAP İnşaat verirken diğer teklif sahibi 1 milyar lira ile Ege Yapı-Maymetropol-Emlak Pazarlama OGG oldu.

Emlak Konut’tan KAP’a yapılan açıklamada “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi, ihalede geçerli tek teklifin kalması ve buna bağlı olarak da ihalede uygun rekabet ortamının sağlanamaması nedeniyle, ileri bir tarihte yeniden yapılmak üzere iptal edilmiştir”  denildi.

Rekreasyon alanı, toplam alanın yaklaşık 1/5’inde, itfaiye binası, sağlık merkezi, dini yapılar, idari bina gibi ortak kullanım alanlarını kapsıyor.

habertürk

Etiketler:,

Bir yanıt yazın