Esenler Kentsel Dönüşüm Konut Satışları

Kategori: - - 07:54

esenler kentsel dönüşüm

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ve Eskon işbirliği ile hayata geçirdiği Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabındaki 970 konut ve 23 ticari alan satışa çıktı.
Kentsel dönüşüm projesinde 1+1,2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde inşa edilecek konutların satış fiyatları 281 bin liradan başlıyor. Projede 1+1 tipi konutların büyüklükleri 62 ile 73 metrekare arasında, 2+1 tipi konutların büyüklükleri 105 ile 123 metrekare arasında, 3+1 tipi konutların büyüklükleri 135 ile 172 metrekare arasında değişiyor. 4+1 tipi konutların brüt alanı ise 193 metrekare seviyesinde bulunuyor.

Proje lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Esenler’de 2013 yılında 61. Hükümet döneminde zamanın Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm projesine başlandığını açıkladı.

ÜÇLÜ İŞBİRLİĞİkayasehiristanbul.net

Havaalanı Mahallesi sınırları içinde bulunan 71 bin 821 metrekarelik proje alanının kentsel dönüşüm alanı olarak belirlendiğini anlatan Kurum, “Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Esenler Belediyesi ve Eskon Esenler İnş. ile 2014 yılı başında işbirliği protokolü imzaladık” dedi. Kurum, yılın ilk çeyreğinde şirket tarihinin en büyük proje ihalesi olan Kazlıçeşme arsası ihalesini sonuçlandırdıklarını ifade ederek, “Gerek Kazlıçeşme ihalesi, gerekse Esenler Havaalanı Mahallesi kentsel dönüşüm projesi bu yıl şirketimiz açısından önemli mihenk taşları oldu” diye konuştu.

İNSANİ YÖN ÖN PLANDA

Basın toplantısında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da kentsel dönüşümün milli bir mesele ve bir hayat kurtarma operasyonu olduğunu söyledi. Esenler Belediye Başkanı Göksu, “Esenler’i, İstanbul’u ve ülkemizin hangi bölgesi riskli yapılarla doluysa buraları dönüştürmek zorundayız. Kentsel dönüşüm çok yönlü ele aldığınızda aynı zamanda bir milli güvenlik meselesi olduğu görülüyor. Ülke olarak bu işi başarmak zorundayız” dedi.

Belediye Başkanı M. Tefik Göksu, kentsel dönüşüm uygulamalarında halkın katılımıyla şeffaf bir uygulama gerçekleştirdiklerini, komşuluk ilişkilerini koruduklarını, plana göre tasarım değil, tasarıma göre plan yaparak kentsel dönüşümün insani yönünü ön plana aldıklarını kaydetti.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir yanıt yazın