Erdoğan’dan Kanal İstanbul Açıklaması

Kategori: - - 08:32

kanal istanbul açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal istanbul projesine ilişkin yeni açıklamalar geldi. Latin Amerika dönüşünde uçakta konuşan Erdoğan, “Kanal İstanbul’u yapacak firmanın yetkilileri ile geçen hafta biraraya geldik” dedi. kanal istanbul açıklaması

İhalesi henüz yapılmayan Kanal İstanbul projesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan Latin Amerika dönüşü uçakta yaptığı açıklamada. Projeyi yapacak firmanın yetkilileri ile geçen hafta biraraya geldiğini söyledi. kanal istanbul açıklaması

Erdoğan, Cumhurbaşkanı olduktan sonra bazı önemli yatırımları takip ettiğini belirterek, “Mesela şimdi 3. Havalimanı. Tarafımızdan takibi yapılıyor. Mesela boğazın altından geçen proje ve Kanal İstanbul tarafımızdan takip ediliyor” diye konuştu.

Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili çalışmalara biran önce başlanması gerektiğini de belirterek, görüştüğü firma yetkililerine, “proje için geç kalmayın” dediğini aktardı.

Konuyla ilgili bazı yetkililer ise, Kanal İstanbul Taslak Projesi için ÇED raporu alınmasının gerekli olduğunu söyledi. Sözkonusu yetkililer, ÇED Raporu alınmadan başlanacak tüm projelerde Danıştay iptali riskinin bulunduğunu kaydetti.

Erdoğan, 2011 yılında Kanal İstanbul Projesini “çılgın proje” adıyla açıklamıştı. Projenin Karadeniz ve Marmara Denizini birleştirmek üzere Küçükçekmece ile Arnavutköy arasında bir kanal açılmasını öngördüğü belirtilmişti.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın