Emlak Konut’tan Büyük Hedef

Kategori: - - 11:13

emlak konut hedefi

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum’un yıl sonu için beklediği 6.7 milyar liralık satış hedefinin aşılmasına çok az kaldı. Emlak Konut GYO, Ocak-Kasım döneminde 9 bin 580 adet bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ocakkasım döneminde KDV hariç toplam 5.76 milyar lira değerinde 9 bin 580 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirdi. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre, kasım ayında ön satışlar dahil 871 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirildi. Bunların KDV hariç peşin satış değeri toplam 501.6 milyon lira oldu. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bağımsız birim sayımız ise 8 bin 800 adet. Bu da 1 milyon 200 bin metrekareye tekabül ediyor. Yılsonuna kadar 12 bin bağımsız birim satış hedefliyorduk. Seçim sonrası piyasanın canlanmasıyla birlikte başlayan lansman ve ön satışlarla bu hedefimize rahatlıkla ulaşacağımızı düşünüyoruz. İstanbul’da şu anda 5 milyon metrekare arazi stokumuz var” dedi.

1 MİLYARA ARSA ALDIK
Anahtar teslim dışındaki tüm gelirlerini arsa yatırımına ayırdıklarını dile getiren Kurum, bu yıl 1 milyar lira tutarın üzerinde arsa aldıklarını anlattı. Kurum, gelirlerinin yüzde 80-90’ını arsa yatırımına ayırdıklarını ifade ederek, “Önümüzdeki süreçte de alacağımız arsa yıllık 2-2.5 milyar lirada aşağı olmayacak” dedi. Sadece İstanbul’da değil Anadolu’nun farklı şehirlerinde de ihale yaptıklarını aktaran Kurum, Ankara, Konya, Denizli, Nevşehir, Niğde, Çorlu, Gebze gibi yerlerde proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın