Emlak Konut İyi Başladı

Kategori: - - 09:02

Emlak Konut Gayrimenkul

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından geliştirilen projelerde, ocak ayı itibariyle, toplamda 153 milyon 971 bin TL (KDV Hariç) değerinde, 323 adet bağımsız bölümün satışının (ön satışlar dahil) gerçekleştirildiği açıklandı.

Ocakta en çok satış 133 adetle Körfezkent 4.Etap projesinde gerçekleşti. Bu projede Ocak ayında KDV hariç peşin satış değeri 34 milyon 618 bin 811 TL olarak gerçekleşti. 2016 yılında, Ocak ayı itibarı ile toplamda satışa esas brüt 42 bin 111 metrekare büyüklüğe ulaşan bağımsız bölümlerin satışı gerçekleştirildi. Bu satışların toplamda 18 milyon 167 bin TL (KDV Hariç) değerindeki, 25 adeti yabancı ülke vatandaşlarına gerçekleştirildi.

Şirket açıklamasında “Satış rakamlarının belirlenme süreci, alıcının noter huzurunda sözleşmelerini imzalaması, peşinat tutarının yatırılması ve sözleşmelerin Şirketimiz tarafından onaylanması ile tamamlanmaktadır. Bu işlemlerin tamamlanması zaman alabilmektedir. Bu nedenle bir önceki ay veya aylarda açıklanan satış rakamlarının artması veya azalması söz konusu olabilmektedir”denildi

Etiketler:,

Bir yanıt yazın