Emlak Konut GYO eylülde bin 125 konut sattı

Kategori: - - 19:24

Emlak Konut GYO

Emlak Konut GYO’nun “Kamu İhale Kanunu” ve “Gelir Paylaşımı Modeli”yle geliştirilen projelerinde eylül ayında bin 125 adetlik satış gerçekleşti.

İSTANBUL (AA) – Emlak Konut GYO’nun “Kamu İhale Kanunu” ve “Gelir Paylaşımı Modeli”yle geliştirilen projelerinde eylül ayında bin 125 adetlik satış gerçekleşti.

Emlak Konut GYO’dan yapılan açıklamaya göre, aylık 265 milyon 411 bin liralık hasılatla ağustos rakamlarını ikiye katlayan şirketin, 9 aylık cirosu 4 milyar 281 milyon lira oldu.

Şirketin “Kamu İhale Kanunu” ve “Gelir Paylaşımı Modeliy”le geliştirilen projeleri eylül ayında da hız kesmedi. Eylül 2013 itibariyle bin 125 adet bağımsız birimin satışı gerçekleştirilirken, aylık hasılat tutarı da 265 milyon 411 bin 183 lira olarak belirlendi. 9 aylık rakamlar itibariyle Emlak Konut GYO’nun toplam hasılatı 4 milyar 281 milyon 855 bin lirayı aştı. Söz konusu rakamlarla birlikte, 2012 yılı sonunda 9 bin 151 adet bağımsız birimin satışından 3 milyar 423 milyon 209 bin lira hasılat elde eden şirket, bu yılın 9 ayında 4 milyar lirayı aşan hasılata imza atmış oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ağustos ayında aylık bazda 591 adet bağımsız birimin satışından 146 milyon 208 bin lirayı aşan bir hasılat gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Eylül rakamları ağustosun hayli üzerinde. Bu da Emlak Konut özelinde gayrimenkul sektöründe sonbaharın hızlı başladığını ve yaz durgunluğunun aşıldığını gösteriyor. 2013 yılına girerken koyduğumuz 4 milyar liralık ciro hedef, şirketin istikrarlı performansı ile henüz yıl bitmeden aşıldı. Önümüzdeki aylarda da bu grafik sürdürülerek yeni satış başarılarına imza atılacak. Bunun en somut örneğini ise geçtiğimiz günlerde satışa çıkardığımız Başakşehir İlçesi Kayabaşı Mahallesi’ndeki konut projemizde hep birlikte yaşadık. Yeni nesil kent projesinde henüz sadece bin konutu satışa çıkarmışken, bin konut için 25 bini aşan talep toplamış olmamız, bizim bu piyasada daha almamız gereken çok yol olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Emlak Konut markasına güven duyan tüm yatırımcılarımıza ve konut sahiplerine bu vesileyle teşekkür ediyoruz.”

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın