Emlak Çadırı müzayedesi ilki yapıldı

Kategori: - - 07:53

Emlak Çadırı müzayedesi

Kayaşehir’de Medikule İstanbul Emlak Çadırı Satış Ofisi’nde “Emlak Çadırı 2015” müzayedesinin ilki gerçekleştirildi.

Bugün saat 10.00’da oldukça rekabetli başlayan müzayede, saat 17.00’ye kadar devam edecek. Müzayedeye iş adamları VE konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 240 bölümün içerİsinde yer alan 220 daire, 10 dükkan, 10 VIP ofisin satışa çıkarıldığı Emlak Çadırı 2015’te konutlar 99 bin liradan, VIP ofisler 149 bin liradan ve cadde dükkanlar 199 bin liradan satışa sunuldu.

Açık artırma usulüyle satışa sunulan konutlar Medikule İstanbul’da, cadde dükkanlar Merkez Kayaşehir AVM’ de, ofisler ise Merkez Kayaşehir Business’da yer alıyor. Ayrıca, 220 konutun yer aldığı Medikule İstanbul’da çift hamamı, çift saunası, kapalı havuz, resepsiyonu, çift fitness merkezi, 650 araçlık kapalı ve açık otoparkı, çift buhar odası ve tenis kortu gibi ortak yaşam alanları bulunuyor. Proje, Atatürk Havalimanı ile 3. Havalimanı’nın tam ortasında, her iki havalimanına da 15 kilometre mesafede yer alıyor.

İnternet sitesi üzerinden herkesin başvuru yapabildiği Emlak Çadırı’nda satışa sunulan bağımsız bölümlerde 3 temel şart aranıyor. Bunlar, inşaatının tamamlanmış ve hemen teslim edilebilir olması, sıfır olması ve iskanlı olması. Satın alınan dükkan veya ofis bedelinin yüzde 50’si nakit veya banka kredisi, kalan tutarın ise yüzde 25’lik vade farksız 2 eşit senet ile ödenebileceği ifade edildi. Ödemeler ise yüzde 50 peşin veya banka kredisi birinci senedi yüzde 25-15 Aralık 2015, ikinci senet yüzde 25-15 Haziran 2016 iken, peşin alımlarda yüzde 6 oranında iskonto uygulanacak.

Bekledikleri ilgiyi gördüklerini ve bundan mutluluk duyduklarını belirten İlgi Yön. A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Umut Sümer, “Emlak Çadırı 2015 organizasyonumuzu bugün gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Gayrimenkul üreticileri özellikle marka ve tekli konut üreten şirketlerin stoklarında kalan, ayrıca satış pazarlama için kampanya düzenleme isteği olmayan firmalar elindeki stokları toplayarak onlar yerine biz satış pazarlama organizasyonu yaparak bugün gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Birden fazla firmanın stoklarında kalan konutlar, ticari yerler, işyerleri oldukları için birden fazla markalı konut projemiz var. Bunların avantajı burada 99 bin TL bandı maliyetler kesinlikle göz önünde bulundurmadan belirlenen dip rakamlar. Bunlar üzerinden alıcılar fiyatları kendileri belirliyor. Kendi belirlediği için de piyasa fiyatı kendi buluyor. Böyle bir avantajı var” dedi.

Etiketler:,

Bir cevap yazın