Emeklinin Umudu TOKİ konutları

Kategori: - - 09:20

toki konutları Emekliler

İkinci Bahar Projesi kapsamında 17 ilde inşa edilecek toplam 4 bin 340 konut için tam 51 bin 800 emekli başvurdu. Ev sahibi olacaklar kurayla belirlenecek.BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) ev sahibi olmak isteyen emekliler için 17 ilde inşa edilen 4 bin 340 konut için 51 bin 800 başvuru yapıldı. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı gibi, emekli ve dar gelirli vatandaşları ortalama 250 lira taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerini hızlandırdıklarını söyledi. Emekliye İkinci Bahar Projesi” kapsamında 17 ilde talep topladıklarını belirten Turan, “İlk aşamada inşa edilecek toplam 4 bin 340 konut için 51 bin 800 başvuru aldık. Hiç konut sahibi olmayan emekli vatandaşlarımızı, kurayla konut sahibi yapmış olacağız” dedi.

İL SAYISI ARTACAK
Turan, proje çerçevesinde diğer şehirlerde de arazi üretme çalışmaları yaptıklarını söyledi. Turan, şöyle konuştu: “Şimdi 7 vilayette daha arazi ürettik, proje çalışmasını yapıyoruz. Onlar için de talep toplayacağız. Adana Sarıçam, Aksaray merkez, Eskişehir Tepebaşı, Hatay Reyhanlı, Kahramanmaraş Türkoğlu, Kayseri Mimar Sinan ve Kütahya Tavşanlı’da yapılacak 2 bin 705 konut için emeklilerden talepler toplanacak. Her ay talebin olduğu yerlerdeki ihtiyaçları karşılayacağız. Anadolu’nun birçok şehrinde, arazi üretmekte zorlandığımız birkaç vilayetimiz hariç, emekli vatandaşlarımızın taleplerine karşılık verecek bir çalışma içindeyiz.”

Özel proje üretilecek
TOKİ Başkanı Turan, farklı illerdeki 62 emekli derneğiyle özel projeler üretmek için görüşmelerin sürdüğünü vurguladı. Herkesi konut sahibi yapmaya devam edeceklerini söyleyen turan şöyle devam etti: “Toplu Konut İdaresi, emekli vatandaşlar, turizm çalışanı, sanayide çalışan alt gelir grubundaki vatandaşlar için ümit kaynağıdır. Antalya’da turizm sektöründe çalışan, alt gelir grubundaki kardeşlerimiz için 7-8 bin konut planlamamız var. TOKİ olarak dar gelirli, konut sahibi olamayan vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaya devam edeceğiz.”

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın