Emekliler için 200 bin ev hazırlıyoruz

Son Güncelleme: 6 Ekim 2015 - 8:16 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Emekliler için 200 bin evTOKİ Başkanı Turan “200 bin yeni ev ile başta emeklilerimiz olmak üzere, dar gelirli vatandaşlarımızı hane sahibi yapmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık” dedi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, hususi televizyon kanalının canlı yayınında açıklamalar yaptı.

Toplu Konut İdaresi’nin müessese amacının konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu belirten Turan “Başbakanımızın müjdelediği 200 bin ekstra yeni ev ile başta emekliler olmak üzere, dar gelirli vatandaşları 250 TL taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık” dedi. Turan “2023 seneyi için hedefimizi 1 milyon ev olarak belirlemiştik; hususi kontenjanlarla bu hedefi 200 bin yukarı çektik. Şu ana kadar 680 bin konutu tamamladık. Amacımız 2023 yılında 5.5 milyon insanımızı hane sahibi yapmak” dedi. Yaklaşık 10.5 milyon emekli vatandaşın olduğunu belirten Turan “Emeklilerimizin taleplerini karşılamaya yönelik devletin her kademesinde, arazi üretiminde de bir seferberlik duyuru edildi. Birçok ilimizde emeklilerimize yüzde 25 kontenjanla ve uzun vadeli ödeme koşullarıyla ev satışı yapıyoruz. Emekli derneklerimiz birliktelik yapıp valilikler ve belediyeler aracılığıyla bize başvurabilir. Bireysel emekliler de emekli kimlik kartını göstererek başvurabilir” dedi.

Stargazete


---------------------------------------------------------------------------------

Emekliler için 200 bin ev hazırlıyoruz ile Benzer Yazılar:

6 Ekim 2015 Saat : 8:16

Emekliler için 200 bin ev hazırlıyoruz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–