Deprem bilançosu: 266 yaralı

Kategori: - - 11:06

Deprem bilançosu

Türkiye’nin Batı’sını sallayan ve 40 saniye süren 6,5 şiddetindeki depremde panikten dolayı biri ağır 266 kişi yaralandı. Deprem bilançosu

Marmara, Akdeniz ve Ege Bölgesi saat 12.26’da şiddetli depremle sallandı. Deprem Bolu’dan Edirne’ye, İstanbul’dan İzmir’e, Çanakkale’den Eskişehir’e kadar geniş bir alanda hissedildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 6.5 büyüklüğündeki depremin 40 saniye sürdüğünü, herhangi bir can kaybının yaşanmadığını ve panikten dolayı biri ağır 266 kişinin yaralandığını açıkladı.

Durumu ağır olan vatandaş binanın 4’üncü katından atlaması sonucu yaralandı. Kimliği henüz belirlenemeyen kişinin, 112 Acil Servis ekiplerince Edremit Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

Gökçeada’da bazı binaların çatılarında göçmekayasehiristanbul.net

Depremde Gökçeada’da özellikle eski Rum evlerinde çatlak ve çatılarında göçmeler meydana geldiği öğrenildi.

Yenice Devlet Hastanesi tahliye edildi

Deprem nedeniyle Yenice İlçesi Devlet Hastanesi’nde de çatlaklar oluştu. Binanın tehlike oluşturması nedeniyle hastaların tahliyesine başlandı. Çanakkale’den Ulusal Medikal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri sahra hastanesi kurmak üzere Yenice’ye hareket etti. İlçede, biri ana çadır olmak üzere iki çadırdan oluşan sahra hastanesi kurulacağı öğrenildi. Deprem bilançosu

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın