“Deniz İstanbul Projesi” Yakuplu’da

Kategori: - - 08:48

deniz istanbul

ESTON’un Beylikdüzü Yakuplu’da yarım kalan projesini devralan Keleşoğlu, Deniz İstanbul adıyla projeyi geliştirip, satışa çıkardı.

1 milyon 200 bin metrekarelik arazi üzerinde kurulacak Deniz İstanbul için 1 milyar dolar yatırım yapılacak.Projede 4 bin 610 konut, 319 villa ile otel, alışveriş merkezi, hastane ve okul gibi alanlar da yer alacak. Projeyi TMSF’den devraldıklarını hatırlatan Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, “Projeye 1996 yılında Polonyalı Enelka şirketi başladı. Enelka 64 villayı bitirdi ve çekildi. Sonrasında 2006 yılında Eston burayı devraldı. Eston da parasal sıkıntılardan dolayı 210 villa ve Kalyon Mahallesi’nin yarısını yapıp bıraktı. Biz Kalyon Evleri’nden itibaren devraldık. Yani projenin yüzde 15’i yapılıp satılmıştı.

TMSF’ye 47 milyon dolar verdik, şirketin borçlarıyla birlikte toplam 75 milyon dolar ödedik” diye konuştu. Projeden yer alanların sözleşmelerinin aynen devam ettiğini belirten Keleş, şu anda ise yüzde 8 satış oranına ulaştıklarını kaydetti. Proje alanında oluşan sorunlar, alacaklar ve borçlular için aradıkları çözüm yolunu Keleşoğlu Holding’e yapılan satışla bulduklarını belirten TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül de, “Biz burada tüm sorunları etkin bir şekilde çözmek isterken aynı zamanda kamunun iyiliğini de düşünmek durumundaydık, herkes için olumlu güzel bir adım oldu” dedi.

2021’DE BİTECEK

İlk üç etapta 1.149 konut ile 289 villanın yapılacağı projede geriye kalan 500 dönüm arazi üzerinde yer alan 9 parselde 3 bin 601 adet konut inşa edilecek. Projenin ilk üç etabı sırasıyla Ağustos 2016, Mayıs 2017 ve Kasım 2017’de teslim edilirken projenin tamamı 2021 yılında bitirilecek. Projenin 4 bin 500 lira lansman fiyatıyla satılacağını belirten Keleş, bölge ve projenin yüksek prim getireceğini kaydetti. Keleş, “Burası çok prim yapacak. Türkiye’de böyle büyük bir sahil kasabası daha yok” diye konuştu. Keleşoğlu Kurulu Üyesi Fuat Keleş ise yatay yapılaşmayla Avrupa standartlarında bir proje hayata geçirdiklerini belirtti.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın