Çocuk İnşaat Atölyesi etkinliği

Son Güncelleme: 17 Mayıs 2016 - 7:20 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Çocuk İnşaat AtölyesiMERSİN’de çocuklarda sağlıklı, çevreye uyumlu, güvenli yapı ve konut bilincinin oluşması için başlattığı sosyal sorumluluk projesinde minikler bir konut inşaatının aşamalarını öğrenecek. Mimarlıktan mühendisliğe inşaat sürecine dahil olan meslekleri yakından tanıma imkanı elde etti.
Çocuk İnşaat Atölyesi etkinliği Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti. 2 gün süren projenin ilk gününde yüzlerce çocuk hem oyunlar oynayarak, bir konut inşaatının aşamalarını öğrendi, hem de mimarlıktan mühendisliğe inşaat sürecine dahil olan meslekleri tanıdı. 2 gün içinde yüzlerce çocuk bir konutun tasarlanması, inşa edilmesi aşamalarını deneyerek, gerçek malzemelere dokunup onları tanıyarak öğrendi.

Minikler, harç yapımından, tuğla dizmeye, duvar boyamadan peyzaj ve oyun alanları oluşturmaya kadar bütün aşamaları kendi hayal güçlerini ve beklentilerini yansıtarak öğrendiler. Çocuk İnşaat Atölyesi’ne katılan çocuklar, etkinliğin sonunda sertifikalarını aldılar ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güler İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Güler, inşaat sektörü eskiden barınma alanları yapmasına rağmen son yıllarda sektörün yaşam alanı oluşturmaya başladığını belirterek, “Yaşam alanı oluştururken çocuklar ne ister sorusundan hareket ettik ve bu projeyi hazırladık. Türkiye’de ilk defa böyle bir etkinlik düzenliyor. Bu projeyi biraz daha olgunlaştırıp bir sosyal sorumluluk projesi olarak her yıl düzenlemeyi hedefliyoruz. Amacımız hem çocuklar da hem yetişkinlerde inşaat konusunda, inşaat kalitesi, konut, yaşam alanı konusunda bir bilinç ve farkındalık oluşturmak” dedi.

Proje cumartesi ve pazar günlerine denk gelen 4-5 Haziran ve 11-12 Haziran tarihlerinde Forum Mersin Sanatçılar Meydanı’nda yapılacak. Projeye katılmak isteyen çocukların, proje alanındaki stantta kayıt olmasının yeterli olacağı bildirildi.DHA


---------------------------------------------------------------------------------

Çocuk İnşaat Atölyesi etkinliği ile Benzer Yazılar:

17 Mayıs 2016 Saat : 7:20

Çocuk İnşaat Atölyesi etkinliği Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–