Beykoz’da sosyal konut ve kentsel dönüşüm başlıyor

Kategori: - - 10:17

beykoz

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in 2014 Yerel Seçimleri’ndeki vaatleri arasında yer alan sosyal konut projesi için ilk adım atıldı. Beykoz Belediyesi ve Kiptaş işbirliği ile hayata geçirilmesi planlanan projeye yönelik Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde bir tanıtım toplantısı yapıldı.

Projenin uygulanacağı Tokatköy halkının davet edildiği bilgilendirme toplantısında projenin adının Şehr-i Sitare olduğu açıklandı. Beykoz Belediyesinin kentsel yenilemede örnek ve öncü olarak hazırladığı ilk projesi Tokatköy Şehr-i Sitare görücüye çıktı. Projenin detayları düzenlenen istişare toplantısıyla ilçe sakinleriyle paylaşıldı.

Beykoz Belediyesi, kentsel yenilemeye katkı sağlayan ilk prestijli projesiyle ilçenin özgün dokusuna uyumlu, depreme dayanıklı, modern güvenli binalar ve yaşama alanları inşa edilecek. Ahmet Mithat Kültür Merkezinde yapılan Tokatköy Şehr-i Sitare “Kentsel Yenileme Projesi” 1. İstişare Toplantısı’na Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Eyüp Salih Elmas, Tacettin Aksu, Salim Öztürk, Yakup Özbek, STK temsilcileri ve ilçe sakinleri katıldı.

Teknik Başkan Yardımcısı E. Salih Elmas sinevizyon eşliğinde gerçekleştirdiği sunumuyla projeyi ilçe sakinlerine tanıttı.

Başkanı Yücel Çelikbilek: “Proje Beykoz’da Bir İlk”

Projeyle ilçede depreme dayanıklı nitelikli konutlar üreteceklerini ifade eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu projede en önemli ilkemiz vatandaşlarımızın ve Beykozluların menfaatlerinin korunmasıdır. Beykoz’da bir ilk olacak proje, kentsel yenileme çalışmalarımızın öncüsü olacak. Kentsel yenilenmenin her adımını halkımızla birlikte atacağız, bunun için istişare toplantılarımız devam edecek. Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi’nin hayırlı uğurlu olmasını dilerim ” dedi. dostbeykoz.com

Etiketler:, , , ,

Beykoz’da sosyal konut ve kentsel dönüşüm başlıyor için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. zeliha inci  yorumladı. 12:51 - 07 / 09 / 2017:

    slm bende beykoz tokiden ev almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın