Beton sektörü İstanbul’da buluşuyor

Kategori: - - 10:17

Hazır Beton Birliği

Türkiye Hazır Beton Birliği, sektörün en önemli buluşması olan Beton Fuarı’nın yedincisini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini bir araya getirecek olan Beton 2015 Fuarı, 19 – 21 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Türkiye Hazır Beton Birliği, artık geleneksel hale gelen ve sektörün merakla beklediği Beton 2015 Fuarı için hazırlıklarını sürdürüyor. Hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerinde kullanılan son teknolojik ürünler, araç, makine ve ekipmanlar, hizmet ve donanımların sergileneceği fuar, 19 – 21 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık yaklaşan fuarla ilgili yaptığı açıklamada; “Türkiye, 107 milyon metreküp hazır beton üretimi ve üretici sayısı ile Avrupa’nın yıldızı. Türkiye, üretim açısından Avrupa’da 2009’dan bu yana birinci durumda ve en fazla beton üreten ikinci ülkenin iki katı beton üretiyor. Ayrıca, dünyada Çin ve ABD’den sonra da en büyük beton üreticisi durumunda. Türkiye Hazır Beton Birliği olarak hedefimiz bu konumumuzu daha da güçlendirmek ve dünyada sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübe ile referans bir ülke konumuna ulaşmak. Bunun için de sektörel diyalog ve işbirliğinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Beton 2015 Fuarı firmalar arası bilgi alışverişinin yanı sıra, sektörümüzün vizyonunu ve yol haritasını belirlemek açısından da çok önemli bir buluşma” dedi.

Beton 2015 Fuarı, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörü ve onun en temel kolu olan hazır beton ile ilgili sektörlerden birçok firmayı buluşturacak. Fuarda ziyaretçiler sektördeki yenilikleri anlama, toplu alım yapabilme ve sektörü yakından takip edebilme imkânına sahip olabilecek.

Beton 2015 Fuarı kapsamında ayrıca ünlü Ekonomist ve köşe yazarı Tevfik Güngör Uras, “2015 Yılında Ekonominin Genel Görünümü ve Hazır Beton Sektörüne Etkisi” başlıklı bir sunum da gerçekleştirecek.

Beton 2015 Fuarı; Ankara Sanayi Odası, İstanbul Sanayi Odası, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ve Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından da destekleniyor. Beton 2015 Fuarı’nı Ortadoğu başta olmak üzere Afrika ve Asya’dan firmaların ziyaret etmesi bekleniyor.

Açılış Programı:
11.00 – : Fuar açılış töreni
11.00 – 11.10: Açılış Konuşması THBB Başkanı Yavuz Işık
Seminer Programı:
14.00 – 14.10: Açılış Konuşması THBB Başkanı Yavuz Işık
14.10 – 16.00: Tevfik Güngör Uras Sunumu
“2015 Yılında Ekonominin Genel Görünümü ve Hazır Beton Sektörüne Etkisi”
16.00 – 16.30: Soru – Cevap

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın