Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “3. köprü milli bütçeden yapılacak”

Son Güncelleme: 24 Ocak 2012 - 9:26 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başbakan Erdoğan, üçüncü köprünün üretim maliyetinin milli bütçeden yapılacağı yönündeki haberleri doğruladı. Erdoğan, “Üçüncü köprüyü milli bütçeden yapma kararını verdik” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir’deki inşaatı devam Mimar Sinan Camisi’nde incelemeler yaparak, ardından Batı Ataşehir Şirin Taksi durağındaki taksicileri ziyaret etti.

FULL 24 SAAT KAPALI DİYE BİR ŞEY YOK

Boğaziçi Köprüsüyle ilgili sorular üzerine de Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın bu konuda gerekliği açıklamaları yaptığı anımsatarak şunları söyledi:

”Yani öyle full 24 saat kapalı diye bir şey yok. Binali Bey, İstanbul trafiğini en az sıkıntıya uğratacak şekilde bakımının yapılacağını söyledi. Kaldı ki biz bu arada inşallah üçüncü köprümilli bütçeden yapma kararını verdik. Orayı da inşallah süratle yapma gayreti içinde olacağız. Üçüncü köprünün bitişiyle de burası daha rahatlayacak.”

CAMİNİN ADI MİMAR SİNAN OLACAK

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ataşehir Mimar Sinan Camisi‘nin inşaatının büyük bir hızla ilerlediğini belirterek, ”Bu camimizin adını Mimar Sinan koyduk. Çünkü Mimar Sinan‘ın adına yaraşır, yakışır sadece eserleri var. Ama onun adıyla anılan muhteşem bir eser maalesef yok. İstedik ki bu camiye inşallah onların varisleri olarak, onun adıyla analım. Adını da Mimar Sinan Camisi koyalım” dedi.

RAMAZAN AYINA YETİŞTİRİLECEK

Kendisine verilen bilgiye göre, caminin bu yıl ramazan ayına yetişeceğini ifade eden Erdoğan, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Erdoğan, caminin mihrabından minber ve kürsüsüne dışarıda yapıldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

”İçerideki işlemler ve hazırlıklar da devam ediyor. Cami gerek namaz kılınan yer, gerek projedeki diğer yapılacak tesisler bunların hepsi ramazana yetişecek sözünü aldım. Bu hızla gidiyor. Tabii ki çevredeki tüm peyzaj düzenlemeleri de devam ediyor. Cenaze namazları için Anadolu yakasında büyükçe bir yer yoktu. Şimdi burası en önemli büyükçe bir yer olacak. Anadolu yakasında böyle bir muhteşem eseri gerçekleştirme noktasında gerek Çevre ve Şehircilik Bakanım, gerek TOKİ, gerekse mimarından mühendisine yüklenici firmaya varana kadar tüm arkadaşları ve işçi kardeşlerimi, gösterdikleri hassasiyet ve gayret dolayısıyla tebrik ediyorum. İnşallah bu eserle birlikte yine Ataşehir‘de bazı daha minik diyebileceğimiz eserler de yapılacak. Bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor.”

FİNANS MERKEZİ

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin finans merkezi çalışmalarına yönelik soruları üzerine, ”Bu yolun hemen karşı tarafında Halk Bankası’nın yeri belli. Bunun yanında Vakıf Bank, Ziraat Bankası, SPK ve BDDK’nın yerleri hep aynı yolun öbür tarafında. Şu anda onların da çalışmaları yürütülüyor. Bunların da TOKİ koordinasyonluğunda süratle çalışmaları başlayacak. Çok yakın bir zamanda” ifadelerini kullandı.


---------------------------------------------------------------------------------

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “3. köprü milli bütçeden yapılacak” ile Benzer Yazılar:

24 Ocak 2012 Saat : 9:26

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “3. köprü milli bütçeden yapılacak” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–