Başakşehir’de Meydan dükkanları ihalesi 15 Martta

Kategori: - - 09:19

Başakşehirde Meydan dükkanları ihalesi

Emlak Konut GYO güvencesiyle Makro ve Akyapı ortaklığında hayata geçirilen Başakşehir Kent Merkezi Meydan Dükkanları satışa çıktı.15 martta ihale yolu ile sahiplerini bulacak dükkanlar için son başvuru tarihi 13 Mart.Başakşehir’de Türkiyenin en büyük şehir meydanı olacak 65 bin metrekarelik meydana komşu olarak yükselecek Meydan Dükkanları 23 Şubat pazartesi günü basına tanıtıldı. 15 Mart’ta açık arttırmayla satılacak Meydan Dükkanları için son başvuru tarihi 13 Mart olarak açıklandı.

Emlak Konut GYO güvencesiyle Makro ve Akyapı ortaklığında hayata geçirilen Başakşehir Kent Merkezi ve Meydan Dükkanlarının tanıtım toplantısında Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Asmalı, Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan ve Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum soruları yanıtladı.

Taksim Meydanı’nın iki katı büyüklüğünde inşa edilen Başakşehir Kent Meydanı, Türkiye’de ilk defa tüm resmi kurumların bir araya toplandığı meydan olma özelliğini taşıyor. Başakşehir Kent Merkezi 372 bin metrekarelik rekreasyon alanında inşa edilen şehir parkının hemen yayında yer alıyor. Ayrıca bölgede 5000 kişilik merkez cami ve 80 bin kişiye hizmet vermesi planlanan Sağlık Kent’te yer alıyor.

Kayaşehir, 1 milyon nüfuslu bir merkez olacak!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, bölgeyi değerlendirirken, “Kayaşehir bilindiği üzere Başakşehir bir mahallesi ancak 5 yıl içerisinde 1 milyon nüfuslu bir şehir merkezi olacak.” dedi.

İlk etapta günde 200 bin kişiye hizmet vermesi planlanan Başakşehir Kent Meydanı’nda kongre merkezleri, nikah sarayı, açık kapalı spor alanları, yürüyüş alanları, 5 bin kişilik cami, kafeler, restoranlar ve yer altında bin kişilik otopark bulunuyor.

Başakşehir Kent Meydanı’nın 2017 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor. 2015 yılında tamamlanacak olan 3. Çevreyolu Bağlantı aksı üzerinde yer alan meydan metro, tramvay toplu taşıma ağı ile ulaşım kolaylığı sunacak.

Meydan Dükkanları 15 Mart’ta açık arttırmayla satılacak!

Türkiye’de ilk defa tüm resmi kurumlara komşu olma avantajı taşıyan Meydan Dükkanları 15 Mart 2015 tarihinde açık arttırmayla satışa sunulacak. İhaleye katılım için satın alınmak istenen dükkanın muhammen bedelinin yüzde 5 teminat tutarını Emlak Konut hesabına yatırılıyor. Son başvuru tarihi ise 13 Mart mesai bitimi olarak belirlendi.

Meydan Dükkanları’nda 2 market alanı, 90 adet Cadde Dükkan, 80 adet Cadde Mağazası, 102 adet Teras Dükkan ve 58 adet Teras Mağazası bulunuyor. Projedeki ünitelerin alanları 40 metrekare ile 2113 metrekare arasında değişiyor. Modüler sistem sayesinde üniteler birleştirilebiliyor.

Meydan Dükkanları, 372 metrekarelik şehir parkı, 9 ihtisas hastaneli İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü, 65 bin metrekarelik Başakşehir Kent Meydanı’nın hemen yayında yükseliyor. Projede metro, tramvay,, meydan altı otoparkı ve 3. Köprü bağlantı yolu ile trafik sorunu bulunmuyor.

Meydan Dükkanları fiyatları!

Cadde dükkanları 520 bin lira ile 1 milyon 640 bin lira,
Teras dükkanları 240 bin lira ile 820 bin lira,
Cadde mağazası 700 bin lira ile 3 milyon 110 bin lira,
Teras mağazası ise 410 bin lira ile 1 milyon 690 bin lira arasında değişen muhammen bedellerle satışa sunulacak.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın