Başakşehir’de mağaza ve dükkanlar açık artırmaya çıkıyor

Kategori: - - 18:00

açık artırma

Evvel İstanbul ve Adım İstanbul projelerinin 130 mağaza ve dükkanı açık artırma yöntemiyle 14 Mayıs’ta satışa çıkıyor. Minimum muhammen bedel, KDV dahil 278 milyon 960 bin TL olarak belirlendi

Emlak konut GYO güvencesiyle İntaya, EYG ve İntes hasılat paylaşımı ortaklığı ile Başakşehir’de inşa edilen Adım İstanbul ve Evvel İstanbul’un mağaza ve dükkanları 14 Mayıs’ta satışa çıkıyor. Adım İstanbul ve Evvel İstanbul projelerinin cadde mağaza ve dükkânlarının satışı açık artırmayla yapılacak. emlak Konut tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Evvel İstanbul projesinde 10 adet, Adım İstanbul projesinde 120 adet olmak üzere toplam 130 mağaza ve dükkan bulunduğu belirtildi.

Dükkan ve mağazaların büyüklükleri 37 ile 1198 metrekare aralığında değişiyor. Yabancı uyrukluların da katılabileceği ihalede, tüm mağaza ve dükkanların minimum muhammen bedeli KDV dahil 278 milyon 960 bin liradan başlayacak. İhaleye çıkan mağaza ve dükkanlar yakın zamanda Başakşehir’de inşasına başlanacak olan Şehir Meydanı, Şehir Parkı ve sağlık Kent’in yanıbaşında olacak.

Projenin Reklam yüzü ise Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü Abdullah Avcı oldu. EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, dev kamu projeleriyle son birkaç yıldır yıldızı parlayan Başakşehir’in yatırımcıların gözdesi haline geldiğini belirterek, “3. Havalimanı, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi, metro ve havaray gibi dev projeler planlanıyor. EYG olarak, bu değerlerle geleceğe uzanan kalıcı yatırımlar oluşturmayı hedefliyoruz. Adım İstanbul ve Evvel İstanbul projelerimiz, sundukları yaşam olanakları ile yüzlerce ailenin yüzünü güldürdü. Mağaza ve dükkanlarımızla tekrar yatırımcılara sesleniyoruz. Yatırım cevherini kaçırmayın” dedi.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın