Başakşehir Hoşdere’ye yatırımcıların ilgisi arttı!

Kategori: - - 08:30

Başakşehir Hoşdere

İstanbul’da konuta yatırım yapanların rağbet ettiği bölgelerden birisi de Bahçeşehir. 2008 belediye seçimlerinde Başakşehir ilçesine bağlanan bölgenin popülerliğinden Avcılar ve Esenyurt’taki inşaat firmaları da nasipleniyor.
Öte yandan Emlak Konut’un 2010 yılında ‘Mıknatıs Kent’ olarak ilan ettiği Başakşehir Hoşdere mevkii art arda satışa çıkan konut projeleriyle yatırımcıların dikkatini çekiyor. İşyerleri, sağlık kompleksleri, eğitim alanları ve sosyal donatılarıyla öne çıkacak olan uydu kentin en önemli özelliği, yıllar önce modern kentin simgesi olarak inşa edilen Bahçeşehir’e komşu olması ve dev şehir parkının yanıbaşında yükselmesi.

HOŞDERE’YE 20 BİN KONUT

İstanbul’un Avrupa Yakası’na kurulacak 1 milyon nüfuslu Yenişehir’in bir parçası olan Hoşdere’de inşa edilen Bahçekent, konutları, işyerleri, sağlık tesisleri, eğitim alanları ve sosyal donatılarıyla öne çıkmaya başladı. 2014 baharında lansmanı yapılan Bahçekent Flora projesinde yer alan 800 dairenin yüzde 70’i sahiplerini buldu. 2016 sonunda bitecek projenin ticari alanları önümüzdeki günlerde ihale yoluyla satışa çıkacak. İnsan ve doğa dengesini koruyan yapısıyla dikkat çeken bölge, Emlak Konut GYO tarafından yapılacak olan dev şehir parkı Hayat Park’la da nefes alacak. 160 bin metrekarelik alana kurulacak olan Hayat Park’ın üç tarafı sularla çevrili olacak.

AVRUPARK’A ULAŞIM DOPİNGİ

Cihan İnşaat’ın Avrupark Bahçekent projesi ise Hayat Park’ın hemen yanında yer alacak. Cihan İnşaat tarafından Emlak Konut GYO güvencesinde inşa edilen ve şu anda ön talep sürecinde olan Avrupark Bahçekent, önümüzdeki günlerde satışa çıkacak. Öte yandan TEM otoyoluna yakınlığı, Bahçeşehir markasıyla bütünleşebilecek konumu ve temiz havası dikkat çeken Hoşdere bölgesindeki projenin fiyat skalasından sonra en cezbedici yönü olacak ulaşımla ilgili önemli kararlar alındı. İBB Ulaşım Daire Başkanlığı raylı sistem haritası üzerindeki çalışmalarını güncelledi. Buna göre Başakşehir-Kayaşehir-Olimpiyat Tramvay hattının Hoşdere’ye uzaması gündemde.

HOŞDERE güzergahından önce Ispartakule ve Bahçeşehir Kiptaş duraklan için etüt çalışmaları ise devam ediyor. Ispartakule’deki durağın Bizim Evler – 6 ile İSTANBUL Evleri’nin tam köşe noktasında, Kiptaş Vaditepe durağının ise Vaditepe’ye yürüme mesafesinde olacağı açıklanmıştı. Emlak uzmanları ulaşım yatırımlarının bitirilmesiyle birlikte Bahçeşehir’in iki adım ötesinde yer alan Hoşdere’ye yatırım yapanların bire iki kazanacağı görüşünde.

160 adet cadde dükkânın yer aldığı projenin ortasında, 40.000 metrekarelik yüzülebilir bir gölet ve yanıbaşında 64 adet tenis kortundan oluşan bir tenis akademisi yer alacak. Teslimler ise en geç 2016 başında yapılmaya başlanacak.

Gölet alanı 5 katına çıkacak

BAHÇEŞEHİR’LE özdeşleşen göletle ilgili zaman zaman ortaya atılan iddialar, bölge halkını tedirgin ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bahçeşehir Gölet Alanı’ndaki imar planı değişikliği geçen yıl iptal olmuştu. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Uluslararası HABİTAT ödüllü Bahçeşehir Göleti Alanı’ndaki yeşil alanın bir bölümüne ticaret ve konut yapılmasının yolunu açan değişikliğin iptal edildiğini aylar önce Bahçeşehirlilere mesajla duyurdu. Uysal, önceki günkü mesajında gölet alanının satılacağı iddialarının aksine alanın 5 katına çıkarılacağı müjdesini verdi. Kiptaş Vaditepe ile Gül inşaat Sofa, gölete yakın konumda yer alan projeler.
Ofis dönemi Flex ile başladı
52 yıllık geçmişiyle bugüne kadar 40’a yakın toplu konut projesinde imzası bulunan Dumankaya inşaat, Bahçeşehir’in gelecek vaat ettiğini yıllar önce keşfeden şirketlerden kurulu Başkanı Uğur Dumankaya için sağlıklı ve spor dolu bir hayat her şeyden önce geliyor.

DUMANKAYA İnşaat’ın, Avrupa Yakası’nın önemli yatırım alanlarından biri olan Bahçeşehir’de sıradışı ve ayrıcalıklı bir home ofis konsepti ile hayata geçirdiği Flex Office Bahçeşehir daha ön satış döneminde bir rekora imza attı ve satışa çıkarılan stoğun yüzde 70’i tükendi.

Bahçeşehir’de 38 katlı gökdelende bulunan 300 üniteden oluşan projede, home ofis hizmetleri kapsamında anlaşmalı kurumlar aracılığıyla web, hukuk, marka tescil, tercümanlık Bk ve muhasebe gibi danışmanlık hizmetleri ile depo ve arşiv alanları, toplantı odaları, lobi hizmetleri gibi destek hizmetleri de bulunuyor.

Proje içerisinde bulunan kat bahçelerinde yer alacak bireysel çalışma alanları da Ki ayrıcalıklar arasında. Flex Ofis’te lansman öncesi fiyatlar 115 bin liradan başlarken, bölgedeki en ucuz home ofislerin başlangıç fiyatı ise 155 bin lira sınırında. Yeni Akit

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın