Başakşehir Havaray Hattında Duyuru

Kategori: - - 08:27

sefaköy halkalı başakşehir havaray

İstanbul’da Sefaköy (Küçükçekmece) – Başakşehir arasında yapımı planlanan Havaray projesinde yeni açıklama yapıldı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sitesinde Sefaköy-Başakşehir arasında yapılacak olan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı projesinin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecinin başladığı duyuruldu. Sefaköy – Halkalı – Başakşehir Havaray Hattı yaklaşık 15 km uzunluğunda birbirine paralel geliş ve gidiş hattından oluşacak.

Beylikdüzü – Söğütlüçeşme Metrobüs hattı, Mecidiyeköy – Mahmutbey Metrosu 2. Etabı olan Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattı, yapılması planlanan Ataköy-İkitelli Sanayi-Olimpiyat Köyü metrosu, bu ulaşım ağının en önemli bölümlerini teşkil edecek.

“Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı” iş akımı proje ve inşaat olmak üzere iki aşamadan oluşacak. Proje ve inşaatın tamamlanması ile birlikte tesis işletmeye alınıp halkın kullanımına sunulacak. Proje ve inşaat süresi toplam 48 ay olarak planlanmış durumda.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı resmi internet sitesinden yaptığı duyuruya göre;

“İSTANBUL ili KÜÇÜKÇEKMECE, BASAKSEHIR ilçesi Sefaköy (Küçükçekmece) – Başakşehir arası mevkiindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.” denildi.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın