Bahçeşehirliler Göletine Sahip Çıkıyor

Kategori: - - 10:52

Bahçeşehirliler

BAHÇEŞEHİRLİLER Derneği, 1. Kısım Mahallesi’nde bulunan Başakşehir Gölet bölgesindeki kamuya ait rekreasyon alanının hasılat paylaşımı ile satışının Başakşehir Belediye Meclisi’nde oylanmasını önünde protesto etti.

Belediye Hizmet Binası önündeki eyleme, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, HDP, MHP, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nden temsilciler ile Başakşehir sakinleri katıldı.

Başakşehirliler Derneği Başkanı Uğur Barış Karabulut, yaptığı basın açıklamasında, Başakşehir’in rant nedeniyle tüm iktidarlar döneminde ilgi odağı olduğunu vurguladı. Karabulut, Emlak Bankası darma duman oldu ve karşımıza TOKİ diye bir şey çıktı. Dediler ki, artık muhatabınız TOKİ. Arkasından TOKİ, yavaş yavaş Bahçeşehir’de, projelerde bize gösterilen yolu, bahçeyi, parkı parselleyerek; locaya, sofaya, lokantaya çevirdi diye konuştu.

Karabulut, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a çağrıda bulunarak, gölet alanını yapılaşmaya açacak maddenin rafa kaldırılmasını istedi.

Yıkıcı söylemlerle, zıtlaşmalarla bir yere varılamayacağını söyleyen Karabulut, Bu ne bize ne de dayanışmaya en çok ihtiyacımız olan şu günlerde, ülkemize bir şey kazandırmayacaktır. Amacımız sadece hakkımız olan sürecin takipçisi olmaktır. Eğer Bahçeşehir’in menfaatlerini düşünüyorlarsa; bugün burada, Meclis’te, gözbebeğimiz, hatta kalbimiz, atardamarımız olan göletin proje ve hasılat paylaşımıyla satışını rafa kaldırmalıdırlar şeklinde konuştu.

Savundukları değerler uğruna ‘çapulcu’, ‘muhalefet sözcüsü’, ‘paralelci’ olarak adlandırılsalar bile, yaşadıkları kentin daha fazla gasp edilmesine göz yummayacaklarını belirten Uğur Barış Karabulut’un konuşması vatandaşlardan alkış aldı.

GÜRSEL TEKİN’DEN TEPKİ

Karabulut’tan sonra söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise Bahçeşehirlileri hukuki haklarını kullanmaya davet ederek, Haklarınızı savunmak zorundasınız. Bu bölgede oturan yurttaşlarımızın tamamının dava açma hakkı vardır. Bu haklarınızı yarından itibaren kullanacaksınız. Çünkü siz buradan proje satın aldınız. Sadece dört duvar satın almadınız dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı da eleştiren Gürsel Tekin,Keşke belediye başkanımız buraya inebilseydi! Eğer burada vatandaşlar varsa, bu vatandaşların temsilcisi olarak belediye başkanlarının da vatandaşları dinleme zorunluluğu olduğunu bilmeniz gerekiyor diye konuştu.

CHP olarak sonuna kadar Bahçeşehirlilerin yanında olacaklarını söyleyen Tekin, Sizin çok yüksek paralarla edinmiş olduğunuz mülklerin, oradaki donatı alanlarının ranta kurban edilmesini istiyorlar şeklinde konuştu. DHA

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın