Bahçeşehir’e Symbol geliyor

Kategori: - - 11:32

Symbol

Tekstil, kimya ve enerji alanlarında yatırımları bulunan Karden Group, amiral gemisini inşaat olarak belirledi.

İkinci konut projesine hazırlanan şirket, Beylikdüzü’ne 1799 ünitelik karma proje yapacak. 2002 yılından bu yana inşaat sektöründe ağırlıklı olarak alışveriş merkezi inşa eden ve 2010 yılında ilk kez son kullanıcıya yönelik konut projesi gerçekleştiren Karden Group, inşaatı amiralgemisi olarak belirledi. Şirketin tekstil, kimya ve enerji alanlarındaki yatırımları ise devam edecek. Karden Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, 2012 yılında inşaat sektöründe önemli atılımlar yapmak istediklerini söyledi. Şirket olarak 2012 yılında 200 milyon lira ciro hedeflediklerini belirten Karadeniz, “Cironun yüzde 50’si Karden İnşaat tarafından sağlanacak” bilgisini verdi.

1242 konut olacak

Şirket bu yıl 150 milyon lira yatırımla 1242 konut, 510ofis ve 47 mağazadan oluşan yeni bir karma projeye start verecek. Proje Beylikdüzü-Bahçeşehir Tem bağlantı yolu üzerinde konumlanacak ve Symbolİstanbul ismiyle 3 blokta yükselecek. Projenin ilk lansmanı Mart ayında yapılacak. Şirketin Proje Geliştirme ve Pazarlama Genel Koordinatörü Hakan Buvan, projeye yoğun ilgi olduğunu şimdiden ön talepte projenin yüzde 520’den fazlasına talep oluştuğunu kaydetti.

Almanlar ve Fransızlar istiyor

Symbol İstanbul projesine Türklerin yanı sıra Almanya ve Fransa’dan da talep oluştuğu, İngilizlerin de projeden konut ve ofis istediklerini belirten Paşa Karadeniz, “İlk residence projemiz olan ‘Avenue’deyatırımcılarımıza kazandıran bir marka olduk. 59 bin liradan alınan dairelerin değeri 159 bin liraya yükseldi. Gönlümüzden geçen yeni projemizde de Türk alıcıların kazanması. Bu nedenle yabancıya satışımızı sınırlı tutmak istiyoruz” diye konuştu.

1000 ödeme modeli oluşturdu

2012 yılını inşaat sektöründe büyümenin devam edeceği bir yıl olarak öngören şirket, ödeme kolaylıklarınıda göz önünde bulunduran formüller geliştirdik. 1000’in üzerinde ödeme formülü geliştiren şirketin kendi iç bünyesinde vade sınırı ise sıfır faizle 44 ay olarak veriliyor.  Şirket geliştirdiği özel yazılım ile 100 büyük inşaat şirketi arasından 2011 yılı CRM gelişime katkı ödülü de aldı.

Bugün

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın