Bahçeşehir Ve Sultanbeyli’ye Metro Geliyor

Kategori: - - 15:42

Hadımköy konutları

İstanbul için metro hattının önemine vurgu yapan Topbaş, “Bahçeşehir ve Sultanbeyli’deki vatandaşlarımız ısrarla metro talep ediyor, Sancaktepe’den Sultanbeyli’ye 6.5 kilometrelik metro hattını ilave edeceğiz.Ulaştırma Bakanlığımız ile görüşmek suretiyle Bahçeşehir’e raylı sistemin ulaşmasıyla ilgili çalışmayı da tamamlayacağız. Bizim 2019 yılına kadar 400 kilometre raylı sistemi tamamlayıp tamamlayamayacağımız tartışılırken biz böylece 400 kilometrenin de üzerine çıkıyoruz” dedi.
İstanbul’da en büyük yatırımı çevreye ve ulaşıma yapacakalarını belirten Topbaş, su havzalarında yaptıkları kamulaştırmanın 23 milyon metrekareye ulaştığını ve çevreyi koruma amaçlı bu çalışma için yaklaşık 1 milyar dolar harcadıklarını açıkladı. Şirket ciroları da dahil İBB konsolide bütçesinin 25 Milyar 730 milyon TL olarak belirlendiğini dile getirdi.
Hedefimiz Metrokent
Topbaş “Metrokent hedefine çok yakınız. Göreve geldiğimizde 400 bin kişi raylı sistem kullanırken bu yıl sonu itibariyle 2 milyona ulaşmış olacağız. Bu sayı 2016 yılında 7 milyon, 2019 yılında ise 11 milyona ulaşacak.” dedi.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın