Atatürk Havalimanı Ne Olacak?

Kategori: - - 09:56

Atatürk Havalimanı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakam Binali Yıldırım, “İstanbul Yeni havalimanını devreye aldığımızda Atatürk Havalimanı’nda tarifeli taşımacılık olmayacak.‘City airport’ dedikleri, küçük ve genel ölçekli uçuşlarda, eğitim uçuşlarında, havacılıkla ilgili etkinliklerde kullanılacak. Şehrin akciğeri olacağı bir bölge haline dönüştürülecek ama yoğun havacılık faaliyeti olmayacak.”

HAVALİMANININ SİZE NE ZARARI VAR:

Büyük projeler herkesin dikkatini çektiği için, Gezi olaylarında da hükümetten talepler koymuşlardı. Listenin başında Havaalanı inşaatını durdurun’ vardı. Niye, size ne zararı var? Tabii, bu maksatlı, bunun arka tarafında azmettirenler var, onların fikri değil. Türkiye bu büyük projeyi gerçekleştirerek bir adım öne çıkmasın, hep arkadan takip etsin. Olay belli yani.

FİNANSMAN SIKINTISI YOK:

Projelerde finansman sıkıntısı yaşanacağı kanaatinde değilim. Yeter ki biz, güzel, kapsamlı, çekici projeler üretelim.

Kanal İstanbul Projesi güzergâhını resmen belirlemediklerini ifade ederek, “Herkes fal bakıyor, istihareye yatıyor, ‘Kanal buradan geçecek’ diye satış yapıyor. Yılın ikinci yarısında sorun çözülür” dedi. Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk olan Yıldırım, şunları söyledi: Proje için küçük ölçekli bir yasal düzenleme yapılması planlanıyor. Kanal İstanbul Projesi gerçekleştirilecek ama biz projeyle ilgili güzergâhı resmen tanımlamadık. 5 güzergâhta çalışma yapılıyor. Her türlü spekülasyonun önüne geçmek istiyoruz. Yılın ikinci yarısından itibaren her türlü sorun, çözülür.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın