ArenaPark AVM Halkalı Atakent’in değreini yükseltti!

Kategori: - - 13:34

ArenaPark AVM

Toki iştiraki birçok markalı konut projesinin yer aldığı ve İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi olan Atakent’in alışveriş merkezi ArenaPArk AVM, bölgenin cazibe merkezini oluşturdu.

Halkalı´da toplam kiralanabilir alanı 38.535 metrekare olan Arena Park, bölgenin ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. Ayrıca projenin en dikkat çeken yönü ise, yarım açık mimariye sahip olması. Y.Mimar Emin Can Aygölü tarafından tasarlanan, Arena Park Alışveriş Merkezi’nin temel farkı kullanıcılara sokakta dolaşırken alışveriş yapma keyfini veren açık hava konsepti. Her kesimden ziyaretçinin, ailelerin ve çocukların kendilerini rahat hissedecekleri, alışverişin yanı sıra güzel vakit geçirecekleri bir ortam oluşturan Arena Park, açık havada alışveriş yapma zevkini yaşatacak.

19 Ağustos 2011 tarihinde saat 15:00’de açılışı gerçekleşecek alışveriş merkezinin süpermarket alanında 7.900 m² ile Tesco Kipa, 2.600 m² Lc Waikiki, 3.000 m² Starpark çocuk oyun alanı,  2.000 m² teknoloji marketi yer alıyor. Binanın değişik mimarisi sayesinde her yönden direkt giriş olacağını belirten Murat İZCİ, perakendecilerden gelen “ Açık bir proje olması nedeniyle insanlar, yağmur-kar gibi hava şartlarından etkilenecekmi” sorusuna, projenin tasarımı sayesinde olumsuz hava şartlarının hiç birinin içerideki alışveriş ve eğlenceyi engellemeyeceğini belirtti.

Tanıtım toplantısına, Adil Işık, Arow, Aydınlı, Batik, Beko, CafeCrown, Collezione, Çıtır Usta, Deıchmann, Derimod, Flo,Kanz, Kfc&Pizza Hut Kiğılı, Koton, Mc Donalds, Mudo Ottoman, Penti, Seven Hıll, Siemens, Tab Gıda, Unitim, Watsons, firmalarının temsilcileri katıldı. Bölgenin en büyük sinema salonunun da yer alacağı Arena Park’ta 2400 m² 18 salon ile Site Sinemaları hizmet verecek. Ayrıca dershane ve dil okulu gibi bölümlerde 2.000 öğrenci eğitim görecek.

Ticari alan  : 38.535 m²
Mağaza sayısı :  90 adet
Hipermarket  :   7.907 m²
Sinema  :   2.493 m²
Teknoloji market :   1.848 m²
Eğlence alanı :   3.000 m²
Fast Food  :   1.516 m²
Cafe Restaurant :   1.244 m²
Dershane  :   3.115 m²
Kat sayısı  :    2 kat
Otopark  :   920 Araç

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın