Ağaoğlu’nun 3 kulesi Körfez şeyhlerine gitti

Kategori: - - 09:14

Ağaoğlu’nun 3 kulesi

Ağaoğlu’nun Maslak’ta inşa ettiği Türkiye’nin tek parçalı en büyük projesi olan ‘Maslak 1453 İstanbul’a, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) şeyhleri büyük ilgi gösterdi.

Projenin lansmanını dünyanın en büyük ikinci emlak fuarı olan Cityscape’de yapan Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 500 dairelik iki kuleyi Abudabi Veliaht Prensi Mohammed Bin Zayed Al Mahyan’a satıldığını açıkladı. Fuarda standını ziyaret eden Dubai şeyhi El Maktum’un oğlu şeyh Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktum ile de görüşen Ali Ağaoğlu, Dubai prensinin önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek projenin 1 kulesini de satın alma niyeti içinde olduğunu vurguladı. Ağaoğlu şeyhlerin kuleleri yatırım amacıyla aldığını ve içlerini dayayıp döşeyip kiraya vereceğini söyledi. Çıkarılan mütekabiliyet yasasının son dönemlerin en önemli düzenlemelerinden birisi olduğunu ifade eden Ağaoğlu, “Başta İstanbul olmak üzere kıyı şeritleriyle toplamda yabancıya 1 trilyon liralık satış yapılabilir. Bu çerçevede beni projelerimden 2 yıl içinde yabancıya 2 milyar dolarlık satış yapmayı taahhüt ediyorum” dedi. Maslak 1453’te yabancıya 700-800 milyon dolar satış yapmayı planladıklarını söyleyen Ağaoğlu, “Şu ana kadar projede ön satışta 2 bin daire sattık. Bunun da 100 tanesini Suudi ve Kuveytliler aldı” dedi. Proje ilk satışa çıktığı zaman metrekare fiyatının 3 bin 900 lira olduğunu bildiren Ağaoğlu, “Şu anda fiyatlar 4.400-5 bin lira aralığında. Proje bittiği zaman ise bu rakamlar 10 bin TL’ye çıkacak. Bundan kârlı çıkan şu anda alan yatırımcı müşteri olacak” diye konuştu.

STANDI İNCELEDİ 
Prens El Maktum, Ali Ağaoğlu ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kurum’la birlikte standı inceledi. Murat Kurum, mütekabiliyet yasası sayesinde yabancıya 20 milyar liralık satış yapılabileceğine dikkat çekti.

Yalçıntepe Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe, K. Irak’ta birçok projeye imza atılabileceğini söyledi. 

Yalçıntepe, K.Irak pazarını yokluyor 
İstanbul Esenyurt ve Bahçeşehir başta olmak üzere birçok bağımsız konut projesine imza atan Yalçıntepe Group, Kuzey Irak’ta zemin yoklaması yapıyor. Şirket, Kuzey Irak’ta Erbil Merkezli Zagros TV’de yayınlanan yetenek ve eğlence yarışması “Ben Farklıyım-MinCiyawazim” programının sponsorluğunu üstlendi. Yarışmacıların şarkı, tiyatro, sihirbazlık, enstrüman, akrobasi, taklit, dans, spor, komedyenlik gibi çeşitli dallarda hünerlerini sergileyecekleri “Ben Farklıyım-MinCiyawazim” programında birinciye Bahçeşehir’in nitelikli konut projeleri arasında öne çıkan Maximoon projesinden 1+1 daire hediye edilecek. Yalçıntepe Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe, iki ülkenin birbirine benzer noktalara dikkat çekerek, daha önce denenmiş bir yöntemle ülkeye açılacaklarını söyledi. Yalçıntepe, “Bölge insanı Türk ürünlerine, markalarına güveniyor, tercih ediyor” diye konuştu.

Soytez villalarında sıfır faizli 48 ay vade 

Şile’de devam eden ve 48 ay sıfır faizli taksitle satışa sunulan Soytez Vadi Evleri’nde teslimat 2013 mayıs ayında başlayacak. 

Soytez Yapı ve Mental Yapı İş Ortaklığıyla Şile’de inşasına devam edilen Soytez Vadi Evleri’nde yeni bir kampanya başlatıldı. 82 adet villanın yer aldığı projede, düzenlenen kampanya dahilinde fiyatlar kdv dahil 218.750 TL’den başlıyor. Yüzde 5 peşinatla satışların devam ettiği Soytez Vadi Evleri’nde, 48 aya kadar 0 faizli ödeme imkanı ve banka kredisi kullanımı sağlanıyor. Şile’nin Çayırbaşı mevkiinde, çevresi ağaçlarla çevrili bir vadi içinde yer alan Soytez Vadi Evleri’nde; yürüyüş parkurları, fitness salonu, basketbol sahası, tenis kortu, cafe, restoran, mini bar ile ayrı filtre sistemine sahip çocuk ve yetişkin yüzme havuzları yer alıyor. İlk teslimlerin mayıs 2013’te başlayacağı Soytez Vadi Evleri, çevre yoluna 800 metre mesafede yer alıyor. A tipi müstakil 3+1 ve büyük bahçeli villaların fiyatları 345 bin 625 lira, A tipi müstakil 3+1 havuz kenarı villalar 315 bin lira, B tipi ikiz villalar da 218 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İstanbul’daki sarayların son etabı da satışa çıktı 
Küçükçekmece’de Sinpaş GYO tarafından projelendirilen İstanbul Sarayları’nın son etabı Çırağan Residence’in da satışa çıktı. İlk temalı konut projesi Bosphorus City’ye komşu olan Çırağan’da konutlar?lansmana özel fiyatlarla satılıyor. Stüdyo daireler 229 bin 500 TL ile 307 bin 385 TL arasında satılırken, 1+1 daireler 319 bin 884 TL ile 418 bin 500 TL, 2+1’ler 423 bin TL ile 788 bin 990 TL, 3+1 ve 3.5+1’ler 720 bin 000 TL ile 860 bin 235 TL ve 4+1 ve 4.5+1 daireler 846 bin 000 TL ile 1 milyon 104 bin 966 TL fiyat aralıklarında alıcılarıyla buluşuyor.

Newista’da peşinat 1.000 TL 
Hasoğlu Yapı, İstanbuldaki projelerinden biri olan Newista Life Başakşehir’de, 1.000 TL peşinatla ev sahibi olma fırsatı sunuyor. 43 özel daireden oluşan butik proje Newista Life için 40 ay sıfır faiz uygulanacağı açıklandı. Proje bünyesinde göze çarpan en önemli detaylardan biri de 3 bin metrekarelik Grossmarket. Toplam 52 mağazadan oluşan Alışveriş Merkezi, ‘açıkhava’ konsepti ile inşa ediliyor. Açık AVM üzerinde tek blokta yer alan daireler 2+1, 3+1, 4+1 seçeneklerinden oluşuyor. 6 bin 748 metrekare arsa üzerinde inşa edilen projenin 3 bin 996 metrekaresi peyzaj alanlarına ayrıldı. Aralık 2013’te teslim edilmesi planlanan proje, 43 dairesinin yanısıra ticari birimler ile yatırımcılarına kârlı bir yatırım fırsatı sunuyor.

Florya Ekşinar’da %1 peşinat fırsatı 

TOKİ ile Eroğlu ortak projesi olan Florya Ekşinar Konakları’nda yüzde 1 peşinat ve 120 aya kadar vade ile satış imkânı sunuluyor. 

Eroğlu Gayrimenkul’ün 190 milyon lira yatırım bedeliyle gerçekleştirdiği, TOKİ kaynak geliştirme uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen ilk projesi Florya Ekşinar Konakları, yüzde 1’den yüzde 30’a kadar peşinat seçenekleri sunuyor. Kapalı yüzme havuzu, peyzaj uygulamaları, çeşitli sosyal alanları ve farklı daire tipleriyle iddialı olan projede yüzde 30 peşin ve geri kalanı 24 ay taksitle vade farksız satış imkânı sunulurken, isteyenler yüzde 1 peşinat ve 120 aya kadar 0.70 faiz oranıyla da bu dairelere sahip olabilecek. Florya’da Atatürk Ormanı’nın hemen yanıbaşında yükselen Ekşinar Konakları, toplam 93 bin 796 metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor. 7 bin metrekare kullanılabilir yeşil alan bulunan Ekşinar Konaklarında 76-463 metrekare arasında, 1+1’den 7+2’ye kadar değişen 230 dairelik konutun yanı sıra Florya Ekşinar Konakları’nda, 73 adet home-ofis ve 5 mağaza da bulunuyor.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın