5 bin konut için düğmeye bastı

Son Güncelleme: 20 Şubat 2012 - 10:12 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Fikirtepe bölgesinde 8-10 ada ile yüzde 95 oranında anlaşma sağlayan Varyap düpmeye bastı

Yaptığı projelerle isminden sıkça bahsettiren Varyap, yeni projeler için hazırlıklarını tamamlamak üzere. Şirketin yeni planları arasında Fikirtepe ve Avrupa yakasına yeni projeler geliştirmek var. Bunun için ön hazırlıklar ise çoktan tamamlanmış durumda. Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Fikirtepe’de 8-10 ada ile yaklaşık 2 bin hak sahibi ile görüşme yapıldığını bunların yüzde 95’iyle anlaşma sağladıklarını dile getirdi.

500 bin metrekare inşaat alanı

Fikirtepe’de ölçülü gitmek istediklerini belirten Varlıbaş, “Henüz son noktayı koymadık. Çalışmalar devam ediyor. Ancak planımız 500 bin metrekare inşaat alanında, toplamda 5 bin konut civarında proje geliştirmek.Obölgede birçok kişi aynı anda projelere başlayacak. Çok zor şartlarda çokönemli işler yapılacak”dedi. Fikirtepe’de yoğun olarak konuşulan fiyat farklılıklarına da değinen Varlıbaş, bölgede konut fiyatlarınınmetrekaresinin projesine göre değişkenlik göstereceğini ancak 3 bin lira ile 5 bin lira arasında bir fiyatlamanın oluşacağını öngördüğünü söyledi.

Amerikalıları şaşırtan proje

Varyap Meridian projesinde tüm aşamada Leed kriterlerini uygulayan şirket, kriterleri ilk ortaya atan Amerikalıları da hayrete düşürdü. Henüz ABD Leed kriterlerine uygun proje geliştiremezken, Varyap, Türkiye’de bunu gerçekleştirdi. Çevreci malzeme seçimi ve atık yönetimi ile projede yüzde 40’a varan enerji ve su tasarrufu sağlanacak. Kentsel dönüşüm çerçevesinde birçok yerle görüşme yaptıklarını da belirten Varlıbaş, “Avrupa yakasında birtakım görüşmelerimiz var. Orada da proje geliştirmeyi planlıyoruz. Ama henüz netleşen bir şey yok. Kumaşı olan bize geliyor. Çünkü arsasına en iyi projeyi bizim yapacağımızı biliyor” şeklinde konuştu

Pendik‘te ofis

Şirketin Pendik’te 21 bin 267 metrekare alana sahip 9 katlı ofis projesinde satışlar tüm hızıyla devam ediyor. Metrekare fiyatının 3 bin liradan başladığı projede ofis büyüklükleri 55 metrekareden başlıyor ve 325 metrekareye kadar çıkıyor. 9 katta toplam 275 ofis yer alıyor.

Her zorluk bizi ileriye taşıdı

Hayatında keşke kelimesine yer vermeyen ve zorlukları kendine sınav kabul eden Varlıbaş, gençlere de hayatla mücadelede güçlü durmalarını tavsiye ediyor.

Konut alan karlı çıktı

Varyap Meridian projesinde 2,5 yılda konut alıcısının 100 bin lirasını 250 bin liraya çıkardığını da öğrendik. Prim potansiyelinin nedeni ise projenin yerinin iyi olması, gelişime müsait alan içinde yer alması ve özel olması şeklinde sıralandı

Ailesiyle gurur duyuyor

Konu eşinden ve çocuklarından açıldığında Süleyman Varlıbaş’ın gözlerinin içi parlıyor. 2 kız 3 erkek çocuk sahibi olan Varlıbaş, eşi için en büyük yardımcım ve destekçim diyor. Çocuklar ise bilgi ve dünya görüşü ile şirketi yukarıya taşıyan, aileye neşe katan göz bebekleri olarak tarif ediliyor.

Sağlıkta da büyüyor

Laf gözden açılmışken hemen söyleyelim. Süleyman Bey’in en büyük oğlu Ercan Varlıbaş, göz doktoru. Holding iştiraklerinden sağlık şirketinin başında bulunuyor ve lens üreterek dünyanın 50 ülkesine ihracat yapıyor. Şirketin Almanya ve Hindistan’da fabrikası bulunuyor. Tuzla’da kurulan yeni fabrikanın da yakın zamanda üretime geçeceği söyleniyor. Ortanca çocuk olan Erdinç Varlıbaş Holdingte CEO görevini yürütüyor ve inşaat alanında önemli projelere imza atıyor. Ailenin en küçüğü olan Ergin Varlıbaş şu an yurtdışında ekonomi okuyor. O da zamanı gelince holdingdeki yerini alacak.

Yarışı dünyayla

Dünyanın değişik yerlerinden proje geliştirmek üzere teklifler alan Varlıbaş, gelen teklifleri değerlendiriyor. Ancak hayalinde Türkiye’yi daha da ileriye götürecek ve Türkiye denilince akla gelecek projelerin sayısını artırmak yatıyor. İmkan ve potansiyelin ise Türkiye dışında harcanmasına gönlü el vermiyor

Bugun


---------------------------------------------------------------------------------

5 bin konut için düğmeye bastı ile Benzer Yazılar:

20 Şubat 2012 Saat : 10:12

“5 bin konut için düğmeye bastı” için 1 Yorum

  1. mehmet YILMAZ dedi ki:

    BU ANLATILANLARIN HEPSİ YALANDAN İBARETTİR .BU FİRMA KİMSEYLE ANLAŞMA SAĞLAYAMAMIŞTIR. SAYGILAR

5 bin konut için düğmeye bastı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–