Ücretlerini alamayan işçiler TOKİ önünde eylem yaptı

Son Güncelleme: 22 Kasım 2015 - 12:43 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Ücretlerini alamayan işçiler TOKİ önünde eylem yaptı
0 Paylaşımlar
Sultanbeyli Devlet Hastanesi insaatinda calisan isciler

Sultanbeyli Devlet Hastanesi insaatinda calisan isciler

Sultanbeyli Devlet Hastanesi inşaatında çalışan işçiler ücret ve haklarının verilmemesini protesto etti. Halkalı’da bulunan TOKİ binası önüne gelen inşaat işçileri, ihaleyi alan firmanın inşaatı yarım bıraktığını öne sürdü.

Sultanbeyli’de yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatında çalışan işçiler, yüklenici firmanın ücret ve haklarını vermediğini öne sürerek eylem yaptı. İnşaat ve Yapı İşçileri Derneği (İyi-Der) üyesi işçiler ihaleyi veren kurum olan TOKİ’nin Halkalı’daki binası önünde pankart açıp slogan attı. İşçiler adına konuşan Kenan Cengiz, “İnşaatı yarım bırakan İlci Holding hak edişlerini alarak sırra kadem basarken, gece gündüz demeden alın teri döken biz inşaat işçileri ise sefalete mahkum edildik. İnsani barınma ve beslenme koşullarının sağlanmadığı şantiyede, aylardır birikmiş ücretlerimiz verilmedi.” diye konuştu.

Bir başka inşaat işçisi İdris Alagöz ise sorunlarını iletecek yetkili bulamadıklarını belirterek, “Yaklaşık 11 ay çalıştık, sadece asgari ücretleri alabildik. Hak ettiğimiz emeğimizi alamadık.” dedi. cihan

Ücretlerini alamayan işçiler TOKİ önünde eylem yaptı ile Benzer Yazılar:

22 Kasım 2015 Saat : 12:43
  TOKİ

Ücretlerini alamayan işçiler TOKİ önünde eylem yaptı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–