Tuzla’da Kamulaştırma protestosu

Son Güncelleme: 23 Nisan 2013 - 3:43 0 Yorum Yazar:

0 Shares

tuzla kamulaştırma protestosuTUZLA’nın Orhanlı Mahallesi’nde TOKİ tarafından yapılmak istenen istimlak ile ilgili mahalle sakini yaklaşık 250 kişi “Tuzla’da TOKİ yıkımlarına hayır” yürüyüşü düzenledi.

ÇEVREDEKİ VATANDAŞLARDAN DESTEK

“Kamulaştırma bahane rant şahane”, “TOKİ ellerini evlerimizden çek” yazılı pankartlar açan grup, “TOKİ yasası sermayenin kasası”, “Susma sustukça sıra sana gelecek” şeklinde sloganlar atarak Mescit Mahallesi’nden Orhanlı Mahallesi Merkezi’ne kadar yürüdü. Alkış ve sloganlar eşliğinde merkeze kadar yürüyen mahalle sakinlerine çevredeki vatandaşlardan da alkışlarla destek geldi.

“EVLERİNİZİ YIKACAĞIZ DİYORLAR”

Orhanlı Mahallesi sakinleri merkeze geldiklerinde burada basın açıklaması yapıldı. Grup adına açıklamayı yapan Orhanlı Dayanışma Komisyonu üyesi Aysel Genç, yaklaşık 3 yıldır TOKİ tarafından mahallelerinde istimlak-kamulaştırma hesapları yapıldığını öne sürerek, Orhanlı Mahallesi’nde yeni hava alanı için aydınlatma alanı yapılacağını belirtti.

Öncelikle 17 hane için TOKİ’nin talepte bulunduğunu ifade eden Genç, “17 hane ile gelen talep önce 300 sonra da 700 haneye çıktı ve şu anda istenen 5 bin hanelik alandır. TOKİ pazarlığa çağırdığı kişilere, ‘Tapunuz var ama imarınız yok, işgalcisiniz, istersek kamulaştırma kanunu ile zorla alırız’, ‘Acele Kamulaştırma Kapsamına aldık, evlerinizi yıkacağız diyorlar’ ” dedi.

“TAPULU MALLARIMIZ ZORLA ELİMİZDEN ALINIYOR”

Mahalle sakinlerinden Ekrem Servi, TOKİ’nin Başbakanlık imzası ile ‘Acele Kamulaştırma Nedeniyle El Koyma’ faaliyetinin olduğunu belirterek, “Bizim evlerimiz tapulu olmasına rağmen TOKİ herhangi bir tebligat yapmadan bizi mahkemeye verdi” diye konuştu. 15 yıldır Orhanlı Mahallesi’nde oturan Yaşar İlbars ise tapulu mallarının zorla ellerinden alınmak istendiğini belirtti.

Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Tuzla’da Kamulaştırma protestosu ile Benzer Yazılar:

23 Nisan 2013 Saat : 3:43
  GENEL

Tuzla’da Kamulaştırma protestosu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Toki Silivri Konut Satışı ------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–