Vergisini tıkır tıkır ödeyene indirim başlıyor

Kira YardımıMaliye Bakanlığı’nın vergisini tıkır tıkır ödeyen vatandaş için başlatacağı indirim yılbaşından itibaren geçerli olacak. Yüzde 5’lik indirimin tutarı 1 milyon TL’yi geçmeyecek.

22 Kasım 2017
bosluk

Kira Geliri vergisi için son ödeme tarihi

Milyonlarca ev sahibini yakından ilgilendiren “Kira Geliri Vergisi” ikinci taksit ödemesi için vatandaşa uyarı! Kira geliri olanlar dikkat! 31 Temmuz 2017.

12 Temmuz 2017
bosluk

Konutta vergi düzenlemesi

Konutta vergiKonutta yapılan vergi düzenlemesinin sektöre hareketlilik getirmesi bekleniyor.

5 Şubat 2017
bosluk

Konutta vergi iadesi geri nasıl alınacak?

Konut KDVKonutta KDV düşünce binlerce ev sahibine iade hakkı geldi. Krediyle, projeden veya inşaat aşamasında konut aldıysanız yüzde 10 vergi iadesi hakkınız bulunmakta. Peki nasıl alacaksınız?

12 Kasım 2016
bosluk

Konut satışında vergi cezasına dikkat

tapuKonut satışlarında ‘tapuda görünen satış değeri’ ile ‘fiili gerçekleşen satış değeri’ arasındaki farkı tespit eden Maliyenin binlerce konut satıcısına yüklü cezalar kestiği anlatılan bir yazı yazıldı.

4 Haziran 2016
bosluk

Konut sektöründe KDV düşürülmeli

Etiketler: ,,,

konut kdvYüzde 1’den yüzde 18’e yükselen konutta KDV’nin düşürülmesi için KONUTDER’den teklif geldi. Eğer düşerse konut fiyatları da ucuzlayacak

16 Şubat 2016
bosluk

Hükümetten vergi müjdesi

Etiketler: ,

vergi müjdesiHükümet, vergi reformuyla dar gelirlilerin, tek evi olanların, gençlerin, çiftçilerin ve yatırım yapanların yüzünü güldürecek. Tek evi olana değer artışında, muafiyet sağlanacak

20 Kasım 2015
bosluk

Emlak vergisi 2.taksit ne zaman ödenecek?

Etiketler: ,

beyannameBelediyelerin en büyük gelir kaynaklarından olan emlak vergisinde ikinci taksit ödeme süreci başladı. Gayrimenkul sahibi olan her vatandaşın ilk adımda beyanname vererek başlattığı vergi sürecinde son tarih 30 Kasım 2015 Pazartesi.

9 Kasım 2015
bosluk

Hükümet’ten Damga vergisi müjdesi

Etiketler: ,

Damga vergisi indirimHükümet düğmeye bastı: Damga vergisi yükü azalacak, düşük gelirlinin konut sahibi olması daha da kolaylaştırılacak.

2 Temmuz 2015
bosluk

Ev alana, evlenene, eğitime devlet desteği geliyor!

paraYeni eylem planına göre evlenmek, ev almak ve eğitim için para biriktirenden ya vergi alınmayacak ya da üste para verilecek.

27 Aralık 2014
bosluk
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–