Konut kampanyalarında dolandırıcılara dikkat!

TOKİ Kayabaşı ve TuzlaEmlak Konut ve GYODER’in başlattığı konut seferberliğinin ardından tüketici dernekleri, vatandaşları “fırsatçı” firmalar konusunda uyarıyor.

3 Ağustos 2016
bosluk

Mahkeme tüketicileri haklı buldu

Tüketici HaklıİZMİR’de, bir üniversitede öğretim görevlisi Özge Küçükerdönmez, ev almak için anlaşıp sözleşme yaptığı inşaat şirketinin daireyi zamanında teslim etmemesi üzerine, şirket ve bankaya karşı ‘Satış ve kredi sözleşmesinin feshi’ istemiyle açtığı davayı kazandı.

25 Haziran 2016
bosluk

Tapu için fazla masraf ödemeyin!

tapuTüketiciler haksız yere kendilerinden alınan paraları yasal faiziyle birlikte geri alabilirler.

12 Ocak 2016
bosluk

Konut ve kira harcamalarında Lider İstanbul

istanbul konutTürkiye İstatistik Kurumu bölgesel ‘Hanehalkı Tüketim Harcaması’ araştırmasından elde edilen rakamları açıkladı.

22 Kasım 2014
bosluk

İpotekli konut satışlarına “anlaşmazlık” darbesi

Tüketici KanunuYeni Tüketici Kanunu kapsamında ipotekli konut satışlarını durma noktasına getiren yasa sonrasında Bankalar’da, müteahhit firmalar’da zorda.

20 Haziran 2014
bosluk

Konuta yüzde 15 zam geliyor

konutÖnceki gün yürürlüğe giren yeni Tüketici Yasası, konut sahibi olmak isteyenlere büyük avantaj ve garantiler getirirken, sektör oyuncuları konutta ‘yasa zammı’ hazırlığı içine girdi.

29 Mayıs 2014
bosluk

Konut kredisinde iade müjdesi!

Konut kredisinde iade müjdesiKonut kredisi kullanan tüketiciden konutundaki ipoteği kaldırmak için ödediği ücreti geri aldı!

15 Aralık 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–