Sulukule’de proje iptalini Danıştay da onadı

SULUKULE fatihSULUKULE projesinin iptali, yıkımdan 9 yıl sonra onandı. Danıştay, Romanların evlerinden çıkarılıp şehir dışına sürülmesiyle sonuçlanan Sulukule projesiyle ilgili 3 yıl önce verilen iptal kararını oybirliğiyle onadı.

10 Nisan 2015
bosluk

TOKİ Sulukule ihalesi ne zaman?

tokiİstanbul Sulukule’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı mülkiyetinde bulunan 23 Sivil Mimari Örneği, 10 Şubat’ta yapılacak Açık Artırma ile satışa sunuldu

2 Şubat 2015
bosluk

TOKİ Sulukule Konutları Satışta

İstanbul Fatih SulukuleTOKİ, İstanbul Fatih Sulukule’de Hatice Sultan ve Neslişah mahallelerinde yer alan sivil mimarlık örneği tescilli eser niteliğinde 23 adet müstakil konutu açık artırma ile satışa çıkardı.

27 Ocak 2015
bosluk

Zengin Suriye’liler Sulukule’de

Suriye mahallesi SulukuledeGenelde sokakta yaşayan, egzoz gazıyla ısınanları görüyoruz ama iç savaş yüzünden Suriye’den kaçanların içinde hali vakti yerinde olanlar da var.

19 Ocak 2015
bosluk

Sulukule’de aidat şoku

sulukuleYeni evlerin borcunu nasıl ödeyeceğini bilmeyen Sulukulelilerden istenen aylık aidat da İstanbul’daki havuzlu sitelerin aidatını solladı.

13 Eylül 2013
bosluk

Dönüşümden önce evleri vardı, şimdi borçlular!

sulukuleSulukule’deki dönüşümde altı yılda maliyetlerin iki kat artması sebebiyle ev sahipleri isyan ediyor

29 Mayıs 2013
bosluk

Toki Sulukule’ye indirim yaptı

toki indirimBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), kentsel dönüşümle modern görünüme kavuşan İstanbul Fatih`teki Sulukule`de mülk sahibi vatandaşların gelir durumunu göz önüne alarak, konut bedellerini revize etti ve yüzde 20 indirim yaptı.

13 Mart 2013
bosluk

TOKİ Sulukule’de 19 ev satacak!

toki sulukuleToplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın gayrimenkulleri Eskidji Müzayedecilik Ticaret İthalat ve İhracat A.Ş. tarafından düzenlenecek açık artırma toplantılarında alınacak tekliflerin idare tarafından değerlendirilmesi yöntemiyle satışa sunuldu. 

4 Mart 2013
bosluk

Sulukule Toki Villaları

Fatih Belediyesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) ortak yürüttüğü Neslişah ve Hatice Sultan Mahalleleri Yenileme Projesi çerçevesinde, 640 konut inşa ediliyor. Klasik Osmanlı mimarisi ile inşa edilen tamamı cumbalı evlerin, gelecek yılın Mart ayında hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

20 Ekim 2011
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–