Sulukule’de proje iptalini Danıştay da onadı

SULUKULE fatihSULUKULE projesinin iptali, yıkımdan 9 yıl sonra onandı. Danıştay, Romanların evlerinden çıkarılıp şehir dışına sürülmesiyle sonuçlanan Sulukule projesiyle ilgili 3 yıl önce verilen iptal kararını oybirliğiyle onadı.

10 Nisan 2015
bosluk

Zengin Suriye’liler Sulukule’de

Suriye mahallesi SulukuledeGenelde sokakta yaşayan, egzoz gazıyla ısınanları görüyoruz ama iç savaş yüzünden Suriye’den kaçanların içinde hali vakti yerinde olanlar da var.

19 Ocak 2015
bosluk

Gürsel Tekin: Sulukule Kentsel Dönüşüm Değil, Kentsel Yıkımdır

gürsel tekin sulukuleCHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Sulukule’de yapılanın kentsel dönüşüm değil kentsel yıkım olduğunu savundu. Tekin, başta Erdoğan Bayraktar olmak üzere konuyla ilgili yetkilileri ekran karşısında tartışmaya çağırdı. Sulukule’yi ziyaret eden Tekin’e bazı vatandaşlar “5 yıldır neredeydiniz?” diyerek tepki gösterdi.

23 Mayıs 2013
bosluk

Sulukule’de villa hayalleri suya düşüyor

Sulukule’de evleri yıkılanların yeni evlerinin teslim tarihi sürekli ertelenirken evlerin metrekare fiyatları da artıyor. Eskiden kira alanlar şimdi kirada oturuyor… 

18 Eylül 2012
bosluk

Sulukule’de evler yine de dağıtıldı

Etiketler:

sulukuleFatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin Sulukule için aldığı durdurma kararıyla kura çekimi arasında bir ilgi olmadığını söyledi 

21 Temmuz 2012
bosluk

Sulukule projesi iptal

Etiketler: ,,

İstanbul 4’üncü İdare Mahkemesi’nin Fatih Belediyesi ve TOKİ ortaklığında başlattığı Sulukule Projesi’ni Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Sulukule Roman Kültürünü Geliştirme ve Dayanışma Derneği’nin açtığı üç ayrı dava sonunda ayrı ayrı iptal etmesinin ardından mahalle hareketlendi.

14 Haziran 2012
bosluk

Fatih Belediyesi Önünde “Sulukule” Tartışması

Fatih Belediyesi önünde protesto gösterisi düzenleyen Sulukuleliler ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir arasında tartışma yaşandı. Demir, açıklama yapan kişiyi şov yapmakla suçladı. Bunun üzerine eylem yapan grup, başkana tepki gösterdi.

18 Mayıs 2012
bosluk

Yeni Sulukule 10 kat değerli

Etiketler:

The Guardian, tarihi yarımadadaki dönüşüm projesinin ardından bölgede ev fiyatlarının 10 katına çıktığını yazdı. Haberde, Sulukule’de gerçekleştirilen kentsel dönüşümün ardından kendi mahallelerinde yaşamak isteyen Romanlardan, oturdukları evin 10 katı bedel istendiği yazıldı.

12 Kasım 2011
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–