Yargıtay’dan kiracılar için emsal karar

Etiketler: ,,

YARGITAY 3. Hukuk Dairesi, sözleşmede bedelin ne şekilde artacağıyla ilgili madde bulunmadığından, ev sahibinin tek taraflı belirlediği artış miktarını ödemeyen kiracının tahliyesinin istenemeyeceğine hükmetti.

30 Nisan 2018
bosluk

Kira artış oranı belli oldu

Devletin kira geliriAralık ayında kira sözleşmesi yapanlar için zam oranı belli oldu. TÜİK tarafından açıklanan Kasım ayı enflasyon verilerine göre 2017 Aralık ayı kira zam oranı yüzde 15,38 olarak belirlendi.

5 Aralık 2017
bosluk

İstanbul kira fiyatları düştü

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa, kira fiyatlarının İstanbul genelinde ortalama yüzde 25 gerilediğini belirtti.

22 Mart 2017
bosluk

Kiraya Verilen Sosyal Konutlara Polis Baskını

Aksaray’da dar gelirli vatandaşlara aylık 100 TL ödemeyle verilen dairelerin bazılarının kiralandığı tespit edilince söz konusu meskenlere operasyon düzenlendi. Ekipler, kiraya verilen daireleri tek tek boşalttı.

24 Ocak 2017
bosluk

Ev Sahibi Kiraya En Çok Ne Kadar Zam Yapabilir?

ev sahibiKiracıysanız ve kira sözleşmenizi geçtiğimiz yıl Aralık ayında yaptıysanız bu ay kiranıza zam gelecek anlamına geliyor.

9 Aralık 2016
bosluk

TOKİ Başkanı Kiralık Evde Oturuyor

Toki başkanı Ergün TuranTOKİ Başkanı Ergün Turan‘ın Ankara’da 2+1 kirada oturduğu ve İstanbul’daki evinin 3+1 olduğu ortaya çıktı. Turan, “Ailem İstanbul’da, 4 çocuğum var.

7 Kasım 2016
bosluk

Kiracıyı ve Ev Sahibini Bekleyen Ceza!

paraEvini veya işyerini kiralayanlar, kira bedelini banka aracılığıyla tahsil etmek zorunda. Yasaya uymayana ceza var. Kirayı elden veren kiracılar da sürprizle karşılaşabilir.

7 Kasım 2016
bosluk

İstanbul’da Taşınma trafiği Hızlandı

istanbul'da taşınmaİstanbul’un Avrupa Yakası’nda 4.5 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren CLK Boğaziçi Elektrik tarafından hazırlanan ‘Gayrimenkulün Enerjisi’ raporu, İstanbul’daki konut alım satımı ve kiralama hareketliliğini ortaya koydu.

25 Nisan 2016
bosluk

Dönüşümde kira yardımına ikamet şartı geliyor

kiraÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye genelinde 6.5 milyon binanın yıkılacağı kentsel dönüşümde yeni bir stratejiyi hayata geçiriyor.

2 Şubat 2015
bosluk

Ev Kiralarken Dikkat!

kiracıKonut sahiplerinin kiralama aşamasında en çok önem verdikleri hususlar arasında sorunsuz kiracı kriteri yer alıyor. Ancak bunun için ev sahiplerinin bazı konuları önceden bilmesi gerekiyor.

8 Nisan 2014
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–