Zorunlu Deprem Sigortası tarifesinde değişiklik

kentsel dönüşümZorunlu Deprem Sigortası kapsamında asgari prim tutarları yeniden düzenlendi. Bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı 190 bin lira olarak belirlendi.

18 Ocak 2018
bosluk

Zorunlu deprem sigortası artık faturanıza yansıyacak

daskYeni düzenlemeyle konuta elektrik bağlanırken yaptırılan deprem sigortasının süresi dolduğunda tüketiciye yenileme yapması hatırlatılacak, yapılmazsa poliçeler otomatik olarak yenilenecek. Primler ise elektrik faturasına yansıtılacak, aylık taksitler halinde ödenecek. 

30 Ekim 2017
bosluk

Deprem Sigortası yaptırmayana ceza kesilecek

Bakanlık harekete geçti. Artık Zorunlu Deprem Sigortası’nı yaptırmayanlara ceza kesilecek. Kısaca DASK olarak bilinen zorunlu deprem sigortası yaptıranların yüzde 46’da kalması, yenilenme oranının ise sadece yüzde 2 seviyelerinde gerçekleşmesi üzerine, ekonomi yönetimi harekete geçti.

27 Ekim 2017
bosluk

AFAD: Deprem sigortası olmadığında devlet konut yapamıyor

AFADBAŞBAKANLIK Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kırşehir’in Çiçekdağı İlçesi’nde 10 Ocak 2016 tarihinde meydana gelen Richter ölçeğine göre 5

21 Ocak 2016
bosluk

5 milyon ”sigortalı” konut var

daskDoğal Afet Sigortaları Kurumu verilerine göre, Zorunlu Deprem Sigortası’ndaki konut sayısı 5 milyona ulaştı.
22 Şubat 2013
bosluk

TOKİ’nin 513 bin konutu sigortalı

TOKİ Başkanı Karabel, 8.5 yılda yaptıkları 513 bin konutun deprem sigortasıyla güvence altına alındığını belirterek “Deprem bölgelerindeki konutlarımızda hiçbir hasar yok” dedi.

8 Kasım 2011
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–