Toki memnuniyeti artıyor

Etiketler: ,,

tokiVatandaşların Başbakanlık Toplu Konut İdaresinden (TOKİ) memnuniyeti, açılan dava sayısındaki düşüşle kendini gösterdi. TOKİ’ye geçen yıl açılan 2 bin 746 dava sayısı bu yıl yaklaşık yüzde 40 azalarak bu yıl bin 684’e indi.

29 Kasım 2016
bosluk

TOKİ’ye Dava Açan Açana

Etiketler: ,,

toki konutTOKİ’ye açılan davalara ilişkin soru önergesini yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, davaların son 5 yıllık süreçte 39.243’ü bulduğunu söyledi.

14 Şubat 2015
bosluk

Geç teslim davaları TOKİ’ye pahalıya patladı!

toki tazminatBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) geç teslim nedeniyle milyonlarca lira tazminat ödedi.

20 Ocak 2015
bosluk

Yüksel Dum kentsel dönüşüm davasını kazandı!

Yüksel Dum Yüksel Dum’un evini yıktılar, baraka yaptı. Toprağını kentsel dönüşüme terk etmedi. Dava açtı, kazandı; arazinin değeri 1 milyon TL’ye dayandı.

3 Ocak 2015
bosluk

Zamanında Konutunu alamayan mağdur açtığı davayı kazandı

toki konutlarıTOKİ zamanında teslim edemediği Erzincan – Üzümlü Toplu konut projesi kapsamında açılan davada kira tazminatı ödeyecek.

10 Kasım 2014
bosluk

TOKİ açık artırma satışları nasıl yapılır?

davaMevcut piyasa koşullarında konut sahibi olma imkanı bulunmayan yoksul, alt, dar ve orta gelir gruplarına mensup kimseler TOKİ’nin üretmiş olduğu evlerden hak sahibi olabiliyor.

11 Eylül 2014
bosluk

Toki Davasında Delil Yetersizliği

17 aralıkİSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Aralık’taki ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nun 3 ayağından biri olan TOKİ soruşturmasını tamamladı. Başsavcılık, işadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında ‘yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle’ dava açılmamasına karar verdi.

6 Mayıs 2014
bosluk

TOKİ’nin geç teslim zararı 109 milyon TL

TOKİ’nin geç teslim zararı 109 milyon TLÇevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ projelerinde; konutların geç teslim edilmesi veya buna bağlı bazı sebepler ile alıcılar tarafından açılan 21 bin 127 adet tazminat davası bulunduğunu, konut teslimlerindeki gecikmelerden dolayı hak sahiplerine ödenen tutarın ise 109 milyon 195 bin 492,73 TL olduğunu açıkladı.

6 Kasım 2012
bosluk

Toki’ye 21 Binden Fazla Dava Açıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ projelerinde; konutların geç teslim edilmesi veya buna bağlı bazı sebepler ile alıcılar tarafından açılan 21 bin 127 adet tazminat davası bulunduğunu açıkladı.

28 Ekim 2012
bosluk

Ataşehir Belediyesi’nin Emlak Konut GYO’ya açtığı dava reddedildi!

Ataşehir Belediyesi’nin Emlak Konut GYO ve TOKİ’ye, Özak GYO ve İnt-Er Yapı tarafından üstlenilen 5’nci bölge arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi için açtığı tapu iptali ve tescil davası reddedildi

20 Ekim 2012
bosluk
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–