Bankalardan alacağınız var

ucuz konutDanıştay, 2007-2011 yılları arasında kredi faizleri hatalı olan 16 bankayı suçlu buldu. Bu tarihlerde, 200 bin liralık konut kredisi kullanan bir kişi, bankalara 76 bin liralık tazminat davası açabilecek.

4 Ekim 2016
bosluk

TOKİ’den, Danıştay’ın Ataköy kararına itiraz

toki danıştaySatışı Danıştay tarafından iptal edilen ve inşaatı biten Ataköy sahildeki arazi için TOKİ, karar düzeltme istedi.

10 Şubat 2016
bosluk

3. havalimanı inşaatı durduruldu mu?

havalimanıİstanbul Yeni Havalimanı Projesi Acele Kamulaştırma Kararının iptali davaları ile ilgili basında yer alan haberler üzerine yazılı bir açıklama yapıldı.

22 Haziran 2015
bosluk

Danıştay’dan 3. Havalimanı’na durdurma kararı!

3. Havalimanı durdurHükümetin 3. havalimanı için aldığı ‘acele kamulaştırma’ kararını Danıştay durdurdu. ‘Acele kamulaştırma’ için yurt savunması gibi gerekçelerin oluşmadığı belirtildi.

18 Haziran 2015
bosluk

Sulukule’de proje iptalini Danıştay da onadı

SULUKULE fatihSULUKULE projesinin iptali, yıkımdan 9 yıl sonra onandı. Danıştay, Romanların evlerinden çıkarılıp şehir dışına sürülmesiyle sonuçlanan Sulukule projesiyle ilgili 3 yıl önce verilen iptal kararını oybirliğiyle onadı.

10 Nisan 2015
bosluk

TOKİ istediği gibi kentsel dönüşüm yapamaz

kentsel dönüşümDanıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, kanunda yer almamasına rağmen TOKİ’ye kentsel dönüşüm projesi uygulama yetkisi veren yönetmeliğin ilgili maddesini durdurdu.

6 Şubat 2015
bosluk

Danıştay’dan Şelale Park kararı

şelale parkBaşakşehir Belediye Meclisinde, çevre sakinlerinin ihtiyacı için tesisler yapılması şeklinde karar alınmasına rağmen, belediyece mevzuata aykırı şekilde, Bahçeşehirlilerin kullanımını sınırlayan, ranta yönelik ve yeşili katleden bir inşaat ruhsatı verilmişti.

29 Kasım 2014
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–