TOKİ konutlarında engellilerin asansör çilesi

Karabük’te 2007 yılında hak sahiplerine teslim edilen TOKİ konutlarındaki 17 binanın asansörleri, geçen yıl haziran ayında yürürlüğe giren Asansör Yönetmeliği’ne uygun olmadığı gerekçesiyle 8 ay önce mühürlendi.

25 Şubat 2017
bosluk

Yük Asansörü Yere Çakıldı!

Yük Asansörüİstanbul Bahçeşehir’de bir konut inşaatı projesinde yük asansörü faciası yaşandı. Asansörün 24. kattan yere çakılması sonucu 3 işçi hayatını kaybetti.

2 Şubat 2016
bosluk

Toki konutlarında çocuk asansör boşluğuna düştü

toki asansörKonutların 7’nci katındaki evlerinin merdiven boşluğunda oynadığı belirtilen Elif Ayşegül Dalhançer, o sırada açık bulunan asansör kapısından boşluğa düştü

30 Haziran 2015
bosluk

CHP’den Torunlar ve TOKİ hakkında suç duyurusu

torunlarCHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, öğleden sonra Çağlayanda bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek 10 işçinin öldüğü asansör faciasına ilişkin Torunlar GYO Yetkilisi ve sorumluları ile Başbakanlık TOKİ Yetkilileri ve TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

15 Eylül 2014
bosluk

Asansör faciasında taraflar birbirini suçluyor

Asansör kazasıMart 2013’te Mecidiyeköy’deki projeden ayrıldığını duyuran TOKİ denetleme sorumluluğunun Şişli Belediyesi’nde olduğunu söylerken, belediye ‘yetkimiz yok’ diye kendini savunuyor

11 Eylül 2014
bosluk

Bakan Çelik’ten TOKİ’ye: Sorumluluktan kaçamaz

faruk çelikÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan Torunlar Center inşaatındaki asansör kazasıyla ilgili, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) denetleme sorumluluğundan kaçamayacağını söyledi. Bakan Çelik, “TOKİ de kaçamaz. TOKİ’de de fenni sorumlu olmalı, biz yaparız ya da filan kuruma havale ettik, olmaz öyle şey” dedi.

11 Eylül 2014
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–