TOKi Halkalı’da 300 konut hak sahipleriyle buluştu

Son Güncelleme: 11 Nisan 2012 - 9:41 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • TOKi Halkalı’da 300 konut hak sahipleriyle buluştu
0 Paylaşımlar

Toplu Konut İdaresi tarafından Ayazma Kentsel Dönüşüm Uygulaması kura çekilişi Halkalı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 300 hak sahibine dairelerinin teslimi için noter huzurunda yapılan çekiliş törenine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve çok sayıda hak sahibi vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, protokol konuşmalarına geçildi. Vali Mutlu konuşmasında “Bugün hak sahibi vatandaşlar için önemli bir gün. Çünkü bugün itibariyle onlar evlerine kavuşacaklar. Bu projeyi başından sonuna kadar destekleyen, takip eden Sayın Bakanımızın da burada bulunması ayrı bir mutluluk. Nüfusu 14 milyondan fazla olan İstanbulumuz sürekli göç almaya devam ediyor. Geçen yıl itibariyle İstanbul’un nüfusu 360 bin arttı. Büyüyen şehirlerin ihtiyaçlarından birisi de konut. Kentsel dönüşüm bu açıdan çok önemli. Bugün 2005’te başlamış olan bir projenin son aşamasına geldik. İstanbulumuza gösterilen bu ilgiden dolayı emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hak sahiplerinin yeni konutlarının hayırlı uğurlu olmasını, onlara sağlıklı ve mutlu bir yaşam getirmesini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından noter huzurunda kura çekimine geçildi. İlk kurayı Bakan Bayraktar, ikinci kurayı ise Vali Mutlu çekti.

TOKi Halkalı’da 300 konut hak sahipleriyle buluştu ile Benzer Yazılar:

11 Nisan 2012 Saat : 9:41
  TOKİ

TOKi Halkalı’da 300 konut hak sahipleriyle buluştu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–