TOKİ düşük katlı konut inşaatına başlıyor

Son Güncelleme: 2 Mayıs 2013 - 7:09 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

alçak konutlarıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda düşük katlı konut projelerinin örneklerini Kayseri Yeşilhisar ve Muğla Çayboyu’nda uygulamaya koydu.

Doğrudan TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’e bağlı görev yapan Tasarım Birimi, yöresel mimariye uygun projelendirdiği konutlarda Osmanlı–Selçuklu mimarisinin motiflerini kullanırken, bazı konutların kat sayılarında önemli değişiklikler gerçekleştirdi.

Tasarım Birimi, zemin artı 3, 4, 5, 6 katlı konut projeleri hazırladı. Bu projelerden bazılarının ihalesi yapılırken, bazılarının da ihale tarihi belirlendi.

Kayseri ve Muğla’daki konutların ihaleleri tamam

Kayseri Yeşilhisar’da 109 konutla Muğla Çayboyu’nda 94 konut, zemin artı 3 katlı inşa edilecek.

Yeşilhisar’daki konutların ihalesi 18, Çayboyu’ndaki konutların ihalesi ise 22 Nisan’da gerçekleştirildi.

Yöresel mimariye uygun tasarlanan bu konutlar, 72 metrekare 2 artı 1 ve 118 metrekare 3 artı 1 şeklinde yapılacak.

Safranbolu’da yöresel mimari izleri

Karabük Safranbolu’da inşa edilecek 506 konut, yöresel mimarinin özelliklerini taşıyacak.

Zemin artı 5 katlı planlanan konutlar, 84 metrekare 2 artı 1 olacak. Safranbolu konutları için 13 Haziran’da ihale düzenlenecek.

TOKİ, Konya Kadınhanı, Sarayönü, Ladik, Yozgat Akdağmadeni ve Manisa Demirci’de inşa edeceği konutlarda da zemin artı 6 katı geçmeyecek.

İhalesi 16 Nisan’da gerçekleştirilen Kadınhan’daki 165 konut, 84 metrekare, 2 artı 1, zemin artı 6 kat inşa edilecek. Sarayönü’ndeki 259 konut için ihale 28 Mayıs’ta yapılacak. Bu konutlar 84 metrekare 2 artı 1 ve 108 metrekare 3 artı 1 şeklinde tasarlandı. Sarayönü ve Ladik konutları da zemin artı 5 kat olacak.

Yozgat Akdağmadeni’nde 424 ve Manisa Demirci’de 247 konut da zemin artı 5 katlı planlandı. Bu konutlar, 84 metrekare 2 artı 1 ve 108 metrekare 3 artı 1 şeklinde inşa edilecek. Akmağdeni konutlarının ihalesi 29 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Demirci konutlarının ihale çalışmaları ise sürüyor.AA

TOKİ düşük katlı konut inşaatına başlıyor ile Benzer Yazılar:

2 Mayıs 2013 Saat : 7:09

TOKİ düşük katlı konut inşaatına başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–