TOKİ deprem bölgesine yoğunlaşacak

Son Güncelleme: 24 Ağustos 2015 - 7:31 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

toki deprem bölgesiTOKİ Başkanı M. Ergün Turan, idarenin öncelikli olarak deprem kuşaklarında yer alan şehirlere odaklanacağını açıkladı.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bundan sonraki stratejisinde deprem kuşağında yer alan şehirlere öncelik tanıyacak. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, söz konusu bölgelerde 170 bin 947 konutun dönüşümüne imza atacaklarını söyledi.

TOKİ yüzünü deprem bölgesine dönecek
Halen 57 şehirde 377 dönüşüm projesi yürütün TOKİ, 171 bine yaklaşan sayıda konutun dönüşümünü hedefliyor. TOKİ’nin deprem riski taşıyan bölgelerde çalışmalarını sürdürdüğünü başta konut olmak üzere altyapı, kamu hizmetleri planlama, inşa ve yenileme faaliyetleri sürdürdüğü üzerinde duran Turan:

“TOKİ’nin tüm projeleri içinde kentsel dönüşüm projelerinin payının yüzde 40 düzeyinde bulunmasını hedefledik. Önceliğimizi ise deprem kuşakları şeklinde belirledik. Ve hedefimiz 170 bin 947 konutun dönüşümünü gerçekleştirmek. ” dedi.

Bu zamana kadar kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili olarak 29 bin 160 konut ihalesinin gerçekleştirildiğini ve idarenin şu an itibarıyla, birinci derece deprem bölgesinde 49 bin 47 konutun inşasını planladığı üzerinde duran Turan, ikinci derece deprem bölgesinde ise 51 dönüşüm projesinin yürütüldüğünü vurguladı. Turan:

“Bu alanlarda yıkılması gereken ya da yıkılan yaklaşık 11.263 konut bulunuyor ve bunların da 19 bin 6 tanesinin ihalesi gerçekleştiriliyor. ” ifadelerini kullandı.

TOKİ deprem bölgesine yoğunlaşacak ile Benzer Yazılar:

24 Ağustos 2015 Saat : 7:31

TOKİ deprem bölgesine yoğunlaşacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–