Şua İnşaat düğmeye bastı

Son Güncelleme: 9 Aralık 2011 - 11:27 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Şua İnşaat Pendik’te 400 konutlu yeni bir projeye başlıyor.

Şirket ayrıca 2012 yılında Kadıköy Göztepe’ye 40 katlı bir kule, 2013’de ise Kartal‘a 4 bin 500 konutlu bir yaşam alanı inşa edecek

Sektörde 20 yılını geride bırakan ve bugüne kadar birçok projeyi tamamlayarak teslim eden Şua İnşaat, Pendik’te yeni bir yaşam alanı için kolları sıvadı. Elite Side Pendik olarak yükselecek proje 25 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve toplamda 7 bloktan oluşacak. Projede 3’ü ikiz blok biri tek blok olarak tasarlanıp blokları 4 binada toplayarak peyzaja daha da fazla yer ayrılacak. Proje 2 etap şeklinde inşa edilecek. İlk etapta 300 daire, ikinci etapta 100 daire bulunacak.

150 bin liradan satışa çıktı

Projenin temeli 2012 yılı başında atılacak. Ancak şimdiden satışlar başladı. Lansmana özel olarak metrekare fiyatı 2 bin liradan başlıyor. Elite Side projesinde öngörülen ciro 120 bin lira civarında. Projede 75 metrekareden başlayan 1+1’den 230 metrekareye çıkan 4+1’e çeşitli büyüklükte daire tipi yer alıyor. Daire fiyatları 150 bin lira ile 500 bin lira arasında değişiyor. Projenin bitimine kadar olan sürede şirket yönetimi en az yüzde 60’lık prim öngörüyor.

Dışı porselen olacak

Şirketin Halkalı’da inşa ettiği Elite City projesinde olduğu gibi bu projesinde de binaların dış cepheleri tamamen porselenle kaplanacak. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, porselenle kaplı dış cephelerin binalara her daim yeni ve temiz bir görüntü oluşturduğunu ve ısı izolasyonu sağladığını bu nedenle de dış cepheleri porselenle kapladıklarını dile getirdi. Projelerinde yeşil alanlara da özen gösterdiklerini dile getiren Kaya, 7’den 70’e herkes için kaliteli ve modern yaşam alanları ürettiklerini ve yeşile geniş yer ayırdıklarını da söyledi.

Kreş 7/24 hizmet verecek

Projede yer alacak kreş 7/24 hizmet verecek. Kreş’in yönetimini ise Türk Hava Yolları Personeli Sosyal Yardım Vakfı (Türk Havak) üstlenecek. Şua İnşaat’ın diğer projelerinde bulunan kreşlerin işletmesini de Türk Havak yapacak. Şua İnşaat, 8 bin üyesi bulunan Türk Havak ile protokol imzaladı. Vakıf, Şua İnşaat’ın ürettiği konutlardan satın alıyor. Projeye vakfın ilgisi ise hava alanlarına yakın olmasından kaynaklanıyor. Şirketin halen inşaatı devam eden Halkalı projesinde vakıf üyelerinden çok sayıda kişinin konut edindiği, Pendik projesine de ilginin yoğun olduğu söyleniyor.

Sosyal aktivitesi bol

Projenin sosyal donatılarında ise geniş yeşil alanın yanı sıra çocuk havuzu, fitness merkezi, sauna, buhar odası, Türk hamamı ve kafeteryalar ile geniş sosyal yaşam alanları sunuluyor. Projenin teslim tarihi ise Ağustos 2013 olarak planlanıyor

Göztepe’ye Rezidans

Şirket, 2012 yılı için Kadıköy Göztepe’ye de yeni bir proje gerçekleştirecek. Buraya yapılacak proje en az 40 katlı olacak. Tek bir kuleden meydana gelecek projede tüm rezidans hizmetleri yer alacak. 2013 yılı ortalarında planlanan bir diğer proje ise en az 4 bin 500 konutun içinde bulunduğu Kartal projesi olacak.

Şua İnşaat düğmeye bastı ile Benzer Yazılar:

9 Aralık 2011 Saat : 11:27

Şua İnşaat düğmeye bastı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Toki Silivri Konut Satışı ------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–