Rami Kuru Gıda Hali’nde son durum!

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2015 - 10:00 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Rami Kuru Gıda kayabaşıRami Kuru Gıda Hali için yeni proje çizildi ve Ankara’ya gönderildi. Proje onaylandıktan sonra ihale yapılacak ve Kayabaşı Kuru Gıda Hali için ilk kazma vurulacak.

Kayabaşı’ndaki yeni yerine taşınması yılan hikayesine dönen Rami Kuru Gıda Hali için yeni bir proje çizildi, Ankara’ya gönderildi. Proje onaylandıktan sonra ihale yapılacak ve Kayabaşı Kuru Gıda Hali için ilk kazma vurulacak.

300 dönüm alan üzerinde yükselecek olan Kayabaşı Rami Kuru Gıda projesinin ilk etabı 1.000 dükkandan oluşacak. Daha sonra dükkan sayısı 2 bine çıkartılacak. Tarihi Rami Kışlası’nda yaklaşık 27 yıldır toptancılık yapan Rami Kuru Gıdacılar esnafı yeni yerlerine taşınmak için adeta gün sayıyor.

Rami Kuru Gıda Hali’ndeki 2 bin 200 toptancı esnaf Kayabaşı’ndaki yeni hal tamamlanınca toptancı dükkanını buraya taşıyacak. Kayabaşı Rami Kuru Gıda Sitesi’nden dükkan satın alabilmek için İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği’ne üye olma şartı var.

Rami Kışlası ne olacak?

Eyüp Belediyesi’nin mülkiyetindeki Rami Kışlası, restorasyonu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmişti. Belediye Kuru Gıdacılar Çarşısı’nın taşınmasının ardından yaklaşık 220 dönüm alan üzerinde yeni bir kültür merkezi kuracak. Emlakkulisi.com

Rami Kuru Gıda Hali’nde son durum! ile Benzer Yazılar:

14 Ağustos 2015 Saat : 10:00

Rami Kuru Gıda Hali’nde son durum! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–