Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı İhalesi Yapıldı

Son Güncelleme: 8 Haziran 2016 - 7:25 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Emlak konut GYOEmlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) AŞ, “İstanbul Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesinin 2. oturumunun yapıldığını bildirdi.

Emlak Konut’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, söz konusu ihalenin ikinci oturumunun dün yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, ihalede en yüksek teklifi 3 milyar 635 milyon 715 bin lira ile Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat ve Turizm AŞ, Tahincioğlu Küçükyalı İnşaat ve Turizm AŞ ve Kozken İnşaat Taahhüt ve Turizm AŞ iş ortaklığının verdiği, söz konusu ortaklığın ayrıca 1 milyar 527 milyon TL ile arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri için de en yüksek teklifte bulunduğu bildirildi.

Tekliflerin değerlendirme aşamasında bulunduğu belirtilen açıklamada, ihaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedelinin 713 milyon 96 bin 640 TL tutarında olduğu ifade edildi.

Bu arada Tahincioğlu Gayrimenkul’den yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“İhale kapsamında bulunan arsalardan 3’ü ticaret-konut alanı, diğerleri ise ilkokul, ibadethane, meydan ve park olarak yapılandırılacak. 7 arsanın toplam arsa alanı 114 bin 239 metrekare. Tahincioğlu olarak bu bölgede projemizi Maltepe Küçükyalı’ya yakışır bir şekilde hayata geçireceğiz.” AA

Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı İhalesi Yapıldı ile Benzer Yazılar:

8 Haziran 2016 Saat : 7:25

Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı İhalesi Yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–