Koru Florya AVM’nin satışına mahkeme engeli

Son Güncelleme: 13 Nisan 2015 - 1:52 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Koru Florya AVMBir ay içinde iki kere ihaleye çıkan Koru Florya AVM’nin satışı yine ertelendi. İhalenin akıbeti mahkemenin vereceği karara göre kesinleşecek
İstanbul Florya’da inşa edilen KoruFlorya AVM’nin satış ihalesi mahkeme kararına takıldı. Aydınlı-Metal Yapı-Arke-Vizyonlife adi ortaklığı tarafından TOKİ işbirliğiyle inşa edilen AVM’nin satışı, ortaklar arasındaki kavga nedeniyle yapılamıyor. Arke İnşaat’ın patronu Mustafa Keleş, AVM’nin ‘kaçak’ olduğu iddiasıyla ortaklarına dava açtı. İstanbul 4. İdare Mahkemesi, KoruFlorya AVM’nin satışında yürütmeyi durdurmak için 15 günlük savunma süresi verdi. TOKİ ikinci ihaleyi 15 Nisan’da yapacağını duyurdu. 3 katı ticari alan ve 2 katı otopark olan AVM’nin 5 Mart’ta yapılan ve katılım olmayan ilk ihalesinde muhammen bedel 730 milyon liraydı. İkinci ihalede ise muhammen bedel 600 milyon lira olarak açıklanarak, 130 milyonluk indirim yapılmış oldu. Bu aşamadan sonra ihalenin akıbeti, mahkemenin verdiği karara göre kesinleşecek.

TOKİ’Yİ ZARARA SOKTULAR
Ortakların mahkeme kararını beklemeden, kaçak AVM’nin satılması için uğraşarak, projenin değerini düşürdüklerini söyleyen Mustafa Keleş, “En az 1 milyar olması gereken AVM’de fiyatını 600 milyona kadar düşürdüler. Hem TOKİ’yi hem de adi ortakları zarara soktular” diye konuştu. Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ise sürecin devam ettiğini ancak ihalenin gerçekleşeceğini söylediği iddia ediliyor.

15 GÜN SÜRE VERİLDİ
İstanbul 4. İdare Mahkemesi ara kararında TOKİ’ye 15 gün süre tanıdı. Mahkeme kararında şöyle denildi: “Davanın durumuna ve hukuki niteliğine göre dava konusu işlemin uygulanması halinde, telafisi imkansız zarar oluşacağından mahkeme kararında dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulması isteminin, davalı idarenin savunması alınıp yeniden karar verilinceye kadar kabulüne ve davalının savunma yapabilmesi için 15 gün süre verilmesine karar verildi.”

Koru Florya AVM’nin satışına mahkeme engeli ile Benzer Yazılar:

13 Nisan 2015 Saat : 1:52

Koru Florya AVM’nin satışına mahkeme engeli Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–