Konut Reklamlarının Sayısı Arttı

Son Güncelleme: 21 Kasım 2011 - 2:17 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

0 Paylaşımlar

Televizyonda dönen gayrimenkulle ilgili reklam filmleri markalı konut projelerinin değerini artırdığı gibi konut-ofis projelerine de talep arttı. Van’da yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin de, markalı projelerdeki müşteri yoğunluğunu artırdığı belirt

 Geleneksel yaz durgunluğunun ardından yeni proje ve kampanyalarla inşaat-emlak sektörünün zaten hareketlenmesi bekleniyordu.Fakat inşaat şirketlerinin özellikle son ‘Yatırımını yastık altına değil, toprak üstüne yapacaksın” mesajı vermesi, ve çeşitli kampanyalar yapması gayrimenkul yatırımına ilgiyi artırdı. Bu arada; yaşanan tek olumsuzluk, mortgage faizlerindeki artı oldu.

Reklam etkisi
RE/MAX Abc Gayrimenkul’ün brokeri Selami Arpacı da, “Örneğin Ali Ağaoğlu‘nun oynadığı reklamlar sadece bizim satışlarımız artmadı, inşaat sektörüne de moral verdi. Sektörde alım yönlü harekette bu tip şeyler etkili oluyor. Anadolu kentlerinden bir çok inşaatçı beni aradı, ‘Reklam filminiz sayesinde bizim satışlarımız da arttı’ dedi. Devreye soktuğumuz ödeme planları ile krizlerin kilidini çözdük” ifadelerini kullanmıştı, kinci el gayrimenkule de olumlu yansıdı. Ağaoğlu‘nun aylar, yıllar önce teslim ettiği ve satışlarını da tamamladığı bazı projelerde de, RE/MAX Abc ofislerine gelip ikinci el konutlar için ’60 aya sıfır faiz’den yararlanmak istediğini söyleyenler oluyor” dedi. Selami Arpacı, şöyle devam etti:

“İnşaat şirketlerinin reklamlarında ya da kamuoyuna verdikleri ‘Yatırımını yastık altına değil, toprak üstüne yapacaksın’ mesajı ayrı moral verdi. Ayrıca sıfır konutun yanı sıra ikinci el konuttada canlanma görülüyor. Gayrimenkul projeleri ikinci el satışları için de kampanyalar yapıyor ve insanlar bu alanda da alım morallerini yükseltiyor. Tek olumsuzluk, son haftalarda bankaların kullandırdığı kredilerin faizindeki artış. Reklamlar, son dönemde altın ve dolardan kazananlara da hitap ediyor. Son aylarda artan dolar ve altını bozdurup emlak alanların sayısında artış oluyor.

Komşusunu arkadaşını ikna edip aldıran var
RE/MAX Abc brokeri Selami Arpacı, inşaat sektöründe güvenin kolay elde edilmediğine dikkat çekerek, “Bu güven duygusunun sonucu olarak, Ağaoğlu’nun My City Ümraniye projesinden, daha sonra My Village, My Country, My Town Ümraniye, My World Ataşehir projelerinden yer alanlar yıllar sonra gidip Ispartakule My Town projesinden de yer aldı. Üstelik sadece kendisi almadı; akrabasına, komşusuna, arkadaşına da önayak oldu. Çekmeköy, Tepeüstü nere, Ispartakule nere” diyor.

Sadık müşteriler her projeye giriyor
Ağaoğlu projelerinin ikinci elinde 11 yıldır ‘tek yetkili’ sıfatıyla, site içinde hizmet veren tek gayrimenkul danışmanlık firması olan RE/MAX Abc’nin brokeri Selami Arpacı, “Emlak sektöründe kurumsal firmaların sayısı arttıkça sektörün imajı da her geçen yıl daha iyiye gidiyor. Kurumsal firmalar nezdinde, alınan eğitimlerle, bu işi ilmi olarak yapılır oldu. Denenmiş ve başarı elde edilmiş yöntemleri uyguluyoruz” diyor. Selami Arpacı şöyle devam ediyor: “Bizi sorgulayacak ve her türlü denetleyecek kurumlar olması ile, güven sorunu kalmıyor. Müşterimiz, aldığı hizmette kusurumuz varsa Ağaoğlu’na kadar gidebilir. Ağaoğlu çok büyük bir marka ve RE/MAX da dünyanın en büyük ikinci el gayrimenkul firması. Ağaoğlu müşterisinin kurumsal ikinci el ihtiyacına çözüm üretiyoruz. Ağaoğlu’nun her yeni projesinden alanlar var. Eski Ağaoğlu müşterileri her yeni proje lansmanı öncesi, ‘ön satış avantajı’ sunulduğu için de kazançlı, kazandıkça her yeni projeden de alıyor. Yetkili olduğumuz 11 yıldır danışmanlık verdiğimiz ‘sadık’ Ağaoğlu müşterileri var.”

Ataşehir’de kazanç treni kaçmadı, metrekarede 5 bin dolara gidiyoruz
RE/MAX Abc Gayrimenkul’ün brokeri Selami Arpacı, hizmet verdikleri bölgelerle ilgili değerlendirme yaparken, “Çekmeköy-Dudullu-Şerifali-Tepeüstü bölgesinin sor 10-12 yıllık, Ataşehir’in de 5-6 yıllık hızlı gelişimine şahitlik ettim. Bence Çekmeköy, en az 10 yıl daha erken gelişim göstermeliydi. Ataşehir de gelişmesi gecikmiş bir bölge” dedi. Ataşehir’in, Batı Ataşehir Finans Merkezi projesi ve birbirinden iddialı markalı projelerle ‘yıldız’ olduğunu aktaran Selami Arpacı, şunları kaydetti: “TOKİ, Ataşehir’i güzel projelendirdi. Doğru markalar burada ihale kazandı, bu firmaların güzel projeler ortaya çıkardı. Üstüne üstlük, finans merkezinin açıklanması, bunların üzerine artı değerler kazandırdı. Ben 3 sene önce Batı Ataşehir için bir öngörüde bulunmuş ve metrekare fiyatlarının ortalama 5 bin doları bulacağını iddia etmiştim.. Bu iddiam geçerli. Bu fırsat kaçırılmadı. Bu fırsatın hala, 3., 4. vagonuna binebilirsiniz. Bunları iyi değerlendirin. Paranızı doğru bölgelerde, doğru markaların doğru projelerinde değerlendirin.”
Hürriyet

Konut Reklamlarının Sayısı Arttı ile Benzer Yazılar:

21 Kasım 2011 Saat : 2:17

Konut Reklamlarının Sayısı Arttı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–