Kentsel Dönüşümde hak sahibi ile inşaatçının arasını bulacak

Son Güncelleme: 10 Mayıs 2014 - 7:39 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

anahtar projeAnahtar Proje, kentsel dönüşümde hak sahibi ile müteahhitlerin arasındaki anlaşmazlığı çözmeyi hedefliyor. Şirket, tüm kentsel dönüşüm sürecine yönelik hizmet verecek.

Kentsel dönüşüm sürecinde oluşan sorunları çözmek için kurulan Anahtar Proje Kentsel Dönüşüm Hizmetleri ve Gayrimenkul Geliştirme Şirketi, müteahhit ile kat malikleri arasında köprü oluşturmayı hedefliyor. Anahtar Proje Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Arif Murat Kökbudak, kentsel dönüşümde sürecin herhangi basit bir nedenle tıkanabildiğini belirterek, binalardaki kat malikleri ve yüklenici firmalar arasındaki köprüyü oluşturup, yaşanabilecek sorunları ortadan kaldıracaklarını ve dönüşümün önünü açacaklarını söyledi.

İki tarafa destek olacak

Kentsel dönüşüm sürecinde çantacı adı verilen kişilerin dönüşüme aracılık ettiğini, profesyonel bir şirketin faaliyette olmadığını tespit ettiklerini ifade eden Kökbudak, “Kentsel dönüşüm sürecinde inşaat firmaları kendi işlerini yapmaktan çok binalardaki apartman toplantılarına katılıyor ve tüm enerjilerini insanları ikna etmek için harcıyor. Kat malikleri de teknik ve idari şartnamelerle, hukuki sözleşmelerle uğraştıkları için sürece hâkim olamıyor. Malikler arasında kavgalar bile çıkabiliyor. Biz iki taraf arasında köprü oluşturup tıkanıklıkları kolay bir şekilde aşıyoruz” diye konuştu. Kökbudak, şu anda 600 dairelik 20-30 projeye hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.

Tüm süreci yönetiyor

Anahtar Proje’nin dönüşümde hukuki sözleşmelerin yapılması, idari şartların hazırlanması, gayrimenkulün değerlendirilmesi, mimarisinin çizilmesi ve projenin denetlenmesi konularında hizmet vereceğini söyleyen Arif Murat Kökbudak, çözüm ortaklarının Tiba Mimarlık-Ayten Babaoğlu, SOM Gayrimenkul Değerleme, AGK Hukuk Bürosu-Avukat Ali Güvenç Kiraz, EE İstanbul ve Proje Beyaz olduğunu ifade etti.
Kaynak:

Kentsel Dönüşümde hak sahibi ile inşaatçının arasını bulacak ile Benzer Yazılar:

10 Mayıs 2014 Saat : 7:39

Kentsel Dönüşümde hak sahibi ile inşaatçının arasını bulacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–