Kayabaşı ihalesinin 2. oturumu yapıldı

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2015 - 12:34 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

kayabaşı ihalesiEmlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) AŞ, İstanbul Başakşehir Kayabaşı 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumunun yapıldığını bildirdi.

Emlak Konut’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamasında, söz konusu ihalenin ikinci oturumunun bugün yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, ihalede en yüksek teklifi 407 milyon 588 bin lira ile Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat – Nida İnşaat İş Ortaklığının verdiği, söz konusu ortaklığın ayrıca 1 milyar 72 milyon 600 bin TL ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için de en yüksek teklifte bulunduğu bildirildi.

Tekliflerin değerlendirme aşamasında bulunduğu belirtilen açıklamada, ihaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedelinin 117 milyon 420 bin TL tutarında olduğu ifade edildi.

Söz konusu ihaleye 18 Mart’ta Yıldızlar İnşaat – HKM İnşaat İş Ortaklığı, 475 milyon 752 bin TL ile en yüksek teklifi vermiş fakat Emlak Konut, 7 Nisan’da en yüksek teklifin uygun bulunmadığından ihalenin iptal edildiğini duyurmuştu.

Kayabaşı ihalesinin 2. oturumu yapıldı ile Benzer Yazılar:

11 Mayıs 2015 Saat : 12:34

Kayabaşı ihalesinin 2. oturumu yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–