Galatasaray Riva’da konut yapacak!

Son Güncelleme: 17 Kasım 2015 - 8:54 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

riva istanbulGalatasaray, ekonomik dar boğazı aşmak için Florya ve Riva’da konut, otel, alışveriş merkezi gibi gayrimenkul projeleri yapacak

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 90’lı yılların sonunda ekonomik sıkıntılar sebebiyle batmak üzere olan Real Madrid’i kurtaran formülü Galatasaray için de uygulamaya hazırlanıyor.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Galatasaray’ın mali açıdan rahat bir nefes almasını sağlayacak olan proje kapsamında Galatasaray’ın tesisleri Riva’ya taşınacak ve Florya’ya konut projeleri inşa edilecek. Birkaç gün önce Galatasaray Başkanı Dursun Özbek tarafından yapılan açıklamada, Riva’da yeni bir porje üzerinde çalışıldığı ve yakın zamanda söz konusu projenin lansmanının yapılacağı belirtilmişti.
Öte yandan Galatasaray yönetiminin konut projesinin yanı sıra Florya Metin Oktay Tesisleri’ni de Riva’ya taşımayı planladığı öğrenildi. Bu kapsamda 1.100 dönümlük k Riva arazisinin 3’te 1’lik bölümünün Galatasaray’a ve altyapıya ayrılması bekleniyor.

Özellikle 3. Boğaz Köprüsü sebebiyle değerlenen Riva arazisinin diğer bölümünde ise konut projesi geliştirilmesi planlanıyor. Metin Oktay Tesisleri’nin tapusunu tamamen almayı hedefleyen Galatasaray Kulübü, İstanbul’un metrekaresi en pahalı bölgelerinden olan Florya’yı da Riva gibi konut, alışveriş merkezi, otel gibi projelerlde değerlendirecek.

90’lı yılların sonunda ciddi bir boç batağına düşen Florentino Perez başkanlığındaki Real Madrid, Paseo de la Castellana’daki idman tesislerini satmış, 2003 yılında ise şehir dışındaki Valdebebas’taki yeni tesislerine taşınıp yaklaşık 480 milyon Euro kazanmıştı. »www.emlakeki.com

Galatasaray Riva’da konut yapacak! ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2015 Saat : 8:54

Galatasaray Riva’da konut yapacak! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–